Portekiz Golden Visa Programından Ailem de Faydalanabilir mi?

Portekiz Golden Visa süreli bir oturum izni programıdır. Bu programa dâhil olmak için önce Portekiz’de bir yatırım yapmak gerekir. Gerekli minimum yatırım tutarı 2022 Golden Visa Portekiz için 280.000 Euro olarak belirlenmiştir. Bu yatırım yapıldıktan sonra Portekiz Altın Vize programına başvurulur. Başvuru onayı geldikten sonra Portekiz oturma izni alınır. Bu beş yıllık oturum döneminde Schengen ülkelerine vizesiz seyahat başlar. Beş yılın sonunda ise Avrupa vatandaşlığı hakkı doğar.

Portekiz Golden Visa Hangi Aile Üyeleri için Geçerli?

Yukarıda belirtilen tüm bu haklar yatırımı gerçekleştiren başvuru sahibinin ailesi için de geçerlidir. Ancak burada yatırımcı ile kan bağı olan herkes dâhil değildir. Söz konusu yatırımcının bakmakla yükümlü olduğu aile bireyleridir. Yatırımcı aile birleşimi yoluyla eşini, çocuklarını, anne-babasını ve eşinin anne-babasını kendi şemsiyesi altında toplayabilir. Tek bir yatırımla bu aile fertleri yatırımcının haklarının aynısına vakıf olabilirler. Ancak, 18 yaşın üstündeki çocuklar ve 65 yaşın altındaki ebeveynler için ekonomik olarak başvuru sahibine bağımlılığın belgelenmesi beklenir. Ayrıca, 18 yaş üstü çocuklar evli olmadıkları sürece başvuru sahibinin şemsiyesi altında toplanabilir; evli olmaları ayrı bir aile olarak nitelendirilmeleri anlamına gelir. Bu da ayrı bir yatırım demektir. Gerekli statü belgelendiği sürece belirtilen aile fertleri için aile birleşim vizesi alınabilir. Oturumun devam edebilmesi için beş yıl boyunca bu statünün korunması gerekir.

Portekiz Golden Visa Hangi Aile Üyeleri için Geçerli?

Portekiz’de Golden Visa Aile için Başvuru Gereklilikleri

Golden Visa yatırımcısı yani başvuru sahibi aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar konusunda hazırlıklı olmalıdır. Aile birleşimi gerekli evraklar temel olarak aile fertlerinin başvuru sahibiyle olan ilişkisini belgeleyen türde resmî belgelerdir. Bunlar nüfus dairesinden, bankadan ve eğitim kurumlarından alınan resmî belgelerdir. Aile birleşimi vizesi gerekli evraklar arasında şunlar sayılabilir: Eş için evlenme kaydı; çocuklar ve ebeveynler için doğum belgesi; 18 yaşından büyük çocuklar için öğrenci belgesi, medenî hal belgesi ve ekonomik olarak başvuru sahibine bağımlı olduğunu kanıtlayan resmî belgeler; 65 yaş altı ebeveynler için de ekonomik olarak başvuru sahibine bağımlı olduğunu kanıtlayan resmî belgelerdir.

Portekiz’de Golden Visa Aile için Başvuru Gereklilikleri

Portekiz Golden Visa başvurusunda aile yapısına uygun bir belge hazırlığında bulunmak gereklidir. Burada doğru bir şekilde ilerleme sağlanması için Portekiz’de kurumsal bir avukatlık firmasıyla ilerlemek, bu şekilde Portekiz’in Yabancılar ve Sınır Hizmetleri Ofisi ile başvurunun eksiksiz koordine edilmesi gereklidir. Aksi takdirde başvuru reddedilebilir. EUPorto Portekiz Altın Vize danışmanlık firması olarak güvenli yatırım, başarılı başvuru ve titiz bir takiple yatırımcı ve ailesinin Avrupa vatandaşlığına giden yolculuğunda sağlam bir zemin oluşturur. Doğuştan Portekizli-Türk olması ve Avrupa’da finans-gayrimenkul alanındaki deneyimiyle Golden Visa Portekiz konusunda uzmanlaşan EUPorto Altın Vize yatırımcısına doğru ve güvenli bir yol sunar.

Bilgi almak için form doldurabilir veya telefonla EUPorto yetkililerine ulaşabilirsiniz: +90 212 302 90 40.  Sosyal medyada euportocom hesabını takip edin.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? 1990-2019 yılları arasında gayrimenkul piyasasında yıllık büyüme oranı %3.7’dir.…
Detaylı Bilgi Alın.