Portekiz Turizm Fonu

Portekiz Turizm Fonu Neye Yatırım Yapar?

Bir turizm ülkesi olan Portekiz’in turizm sektöründeki getiri potansiyelinden yararlanmak isteyen Golden Visa yatırımcıları için tasarlanmıştır.

Pandemi sonrasında küresel toparlanmayla birlikte yılda otuz milyon turisti ağırlayan Portekiz’in turizm, konaklama ve yeme içme sektöründe aktif fonlara yatırım yaparak siz de Golden Visa yatırımınızı çeşitlendirebilirsiniz. Fonlar ağırlıklı olarak Lizbon, Porto ve Alentejo bölgelerinde şehir ve kırsal turizm alanlarda faaliyet gösteren Portekizli şirketlere yatırım yapar.

Turizm sektörünün Portekiz Gayri Safi Yurtiçi Hasılaya (GSYİH) toplam katkısı yaklaşık yüzde 20’dir. Portekiz Merkez Bankası’ndan alınan bilgiye göre ülkenin yıllık bazda turizm geliri yaklaşık 20 milyar Euro’dur.

Portekiz Turizminin En Büyük 5 Pazarı:

İngiltere:  8,9 milyon turist

Almanya: 5,4 milyon turist

İspanya: 5,0 milyon turist

Fransa: 4,4 milyon turist

ABD: 3,4 milyon turist

Portekiz turizm fonları, Portekiz Sermaye Piyasası lisanslı deneyimli ve profesyonel fon yöneticileri tarafından yönetilmektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

EUPorto olarak Portekiz Golden Visa uzmanlığımız ile yatırımcılarımızın pazardaki yatırım fonu fırsatlarından maksimum seviyede yararlanmalarını sağlamak için objektif bir şekilde en uygun fonları sunmaktayız. Yatırımcılarımızın özel kriterlerini anlamak ve kendilerine en uygun yatırım fonlarını bulmaları için butik bir anlayışla çalışıyoruz. Portekiz Golden Visa yatırım fonu seçenekleri ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınız için bize ulaşın.

Detaylı Bilgi Alın.