Portekiz ve AB / EFTA (İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre) vatandaşları hariç herkes Golden Visa yani Altın Vize için Portekiz Golden Visa’sına yani Portekiz Altın Vizesi’ne başvurabilir.
Aralık 2019 itibarıyla Türkiye’den başvuran vatandaşlarımızın sayısı 400’ü bulmuştur.
Portekiz oturum kartlarınızın yenilenmesinin tek şartı, vatandaşlığı alıncaya kadar gayrimenkul yatırımınızı korumanızdır. 5. yılın bitiminde vatandaşlığı aldıktan sonra gayrimenkullerinizi satabilirsiniz. Oturum kartı masrafları başvuruyu yapan kişi ve aile fertleri için değişiklik göstermektedir.
Geçerli pasaport
Nüfus kayıt örneği
Portekiz’e yasal giriş yaptığınızı gösteren belgeler ( vize, pasaportunuzdaki giriş damgaları ve konaklama için belgeler gibi)
Portekiz’de özel sağlık sigortasına sahip olduğunuzu gösteren belgeler
Portekizceye çevrilmiş adli sicil kaydınız
Yatırım kararınıza bağlı kalacağınıza dair imzalı bir beyan
Portekiz’de ödenmemiş bir verginizin olmadığını gösteren belgeler
Golden Visa başvuru ücretinin ödendiğini gösteren makbuz
Doğum kayıt örneği
EUPorto’nun projelerinden yatırım yapan yatırımcıların çoğunluğu dünyanın dört bir yanından gelir. Portekiz emlak piyasasına hâkimiyetimiz sayesinde, EUPorto’nun çalıştığı partnerler yıllardır Portekiz piyasasında performanslarıyla istikrar ve güvenilirliğini kanıtlamıştır.

Böylece EUPorto tek bir projeyi tüm müşterilere pazarlamak yerine müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çözüm önerileri sunar ve müşterilerinden aldığı geri bildirimlerle çözüm sürecinde müşterileri ile birlikte ilerler.
Emlak yatırımı için Portekiz'in en iyi bölgesi şüphesiz Lizbon'dur. Lizbon'dan satın alacağınız dairenizi Airbnb ile kiralayarak yılda % 4 ile 5'e varan bir kira geliri elde edebilirsiniz. Airbnb (kısa süreli kiralama) için büyük bir talep mevcuttur. Uzun vadeli kiralama da her zaman bir seçenek olabilir.

Porto, Yaşamak için güzel bir şehirdir. Lizbon'dan daha küçüktür. Ancak kira rakamları Lizbon’a kıyasla daha düşüktür. Airbnb (Kısa dönem kiralama) yatırımlarınız size yılda en az % 3’e varan bir kâr bırakmalıdır.

Algarve, Portekiz'in güneyinde kalan sahil bölgesidir. Dünyaca ünlü ve ödüllü muhteşem plajları bulunmaktadır. Gayrimenkul fiyatları Lizbon ve Porto’daki fiyatların altındadır. Algarve bölgesi çoğunlukla Nisan-Ekim ayları arasında yerli ve yabancı turistleri çekmektedir. Algarve'ı plaj hayatını sevenlere ve yatırımını Avrupa’nın en yoğun doluluk oranına sahip bir Turistik lokasyonda yapmak isteyen yatırımcılara önerebiliriz. Faro'da bir havaalanının olması büyük bir avantajdır.

Sonuç olarak, Golden Visa yani Altın Vize amaçlı Portekiz’den ev almak için en ideal lokasyonlar Lizbon, Porto ve Algarve’dır.

EUPorto yetkilileri Portekiz gayrimenkul piyasasını anlamanıza ve size en uygun projeleri herhangi bir hizmet bedeli almadan sunacaktır. Vatandaşlığınızı aldıktan sonra da Portekiz’deki gayrimenkulünüzü satmak istemeniz durumunuzda, EUPorto dairenizi portföyündeki mevcut yerli ve yabancı yatırımcılarına hızlıca satarak sonuç alırsınız.
Portekiz’de satın alacağınız yere karar verdikten sonra, en geç iki gün içinde kalıcı oturum başvurunuzu tamamlayıp Golden Visa sürecinizi başlatabilirsiniz.
Evet, aile üyeleri sınırlaması yoktur. Eşiniz, 18 yaş ve altı çocuklarınız, öğrenci olan çocuklarınız da Portekiz Golden Visa (Altın Vize) programından faydalanabilir.
Evet. Beşinci yılda, başvuru sahibi, kendisi ve diğer aile üyeleri için vatandaşlık (pasaport) başvurusunda bulunabilir.
Yatırım yoluyla Portekiz Golden Visa (Altın Vize), başvuru sahiplerine geçici oturma izni almalarını sağlar ve şunları içerir:

A) 280.000 Euro: Bu yatırım Nüfus yoğunluğunun düşük olduğu bölgelerde, 30 yaşın üzerinde, toplam değeri 280.000 Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul satın alarak.

B) 350.000 Euro: Şehirlerde ve yüksek nüfus yoğunluğuna sahip bölgelerde, 30 yaşın üzerinde, toplam değeri 350.000 Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul satın alarak.

Bu seçenekte emlâk kentsel dönüşüm alanında olmalı ve restore edilmelidir. Restorasyon tutarı 350.000 Euro’nun içindedir. Bir başka deyişle, 300.000 Euro’luk emlâk alıp 50.000 Euro’luk restorasyon yaptırabilirsiniz.
Portekiz'e gitmeden önce, müşterilerimizle tanışıp ihtiyaçlarını tespit ediyoruz, böylece ihtiyaçlarına uygun mülk bulmalarına yardımcı oluyoruz. Bu amaçla her ay İstanbul’da ücretsiz seminerler düzenliyoruz. Seminerlerimiz için buradan yerinizi ayırtabilirsiniz.
Golden Visa başvurusu sonrası bir senelik + iki senelik + iki senelik olmak üzere, toplamda beş senelik oturum izni elde edilir.

Golden Visa’yı aldıktan sonraki ilk yıl içinde toplamda en az 7 gün Portekiz’de bulunma şartı vardır (1 veya daha fazla seyahat toplamı olabilir).

İkinci ve üçüncü sene toplamda 14 gün, dördüncü ve beşinci sene toplamda 14 gün Portekiz’de bulunma zorunluluğu vardır.
Vize almanıza gerek kalmadan, Schengen ülkelerinin tümünde istediğiniz kadar seyahat edebilirsiniz. İngiltere için vize almanız gerekmektedir.
Çocuklarınız kaç yaşında olursa olsun, Portekiz’de onlara uygun dünya standartlarında yabancı okullar bulunuyor. Başkent Lizbon ve Porto’da, İngiliz, Amerikan, Alman, Fransız okulları bulunur. Bu okullarda IB, A Level Baccalauréat ve Abitur eğitim sistemleri mevcuttur. Tüm dersler okulun anadilinde ve uluslararası standarttadır; örneğin Amerikan ve İngiliz okullarında, tüm dersler İngilizcedir.
Lizbon, Berlin ve Dublin gibi son yıllarda Avrupa gayrimenkul pazarında en yüksek getiriyi kazandıran şehirlerden biri olmayı başarmıştır.

Portekiz’den sadece yatırım amaçlı gayrimenkul almayı düşünüyorsanız, EUPorto olarak sizlere yüksek değer artışı ve yüksek yıllık geri dönüş oranı sağlayan projeleri beğeninize sunuyoruz.
Portekiz Golden Visa ile 5 yıllık yasal oturum süresinin sonunda Portekiz pasaportuna yani Avrupa Vatandaşlığına başvurmaya hak kazanılır.
Hayır. Tüm hizmetlerimiz ücretsiz olup, yatırımlarınız ister kira geliri elde etmek, ister oturum amaçlı olsun, Portekiz Golden Visa sürecin hiçbir aşamasında EUPorto sizlerden hizmet bedeli talep etmez. Ayrıntılar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
NHR statüsü, son beş yılda Portekiz’de vergi mükellefi olmamış, ancak şimdi vergi mükellefi haline dönüşen kişiler için geçerlidir. Portekiz’de vergi mükellefi sayılmak için senenin en az 183 gününüzü ülke sınırları içerisinde geçirmeniz gerekmektedir.

Bu koşullara uyuyorsanız, on yıl süresince NHR statüsünde getirilerinizden faydalanabilirsiniz. Böylece ciddi vergi avantajlarına sahip olursunuz. On yıl sonrasında ise standart Portekiz vergi yasalarına tabi olursunuz.
Avrupa Birliği’ndeki en uygun şartlardaki, hızlı oturma ve çalışma izni programı Portekiz’indir.

Yunanistan Altın Vize’si sadece oturum iznini kapsar, çalışma iznini içermez. Yani alacağınız kartla Yunanistan’da iş kuramaz veya bir yerde çalışamazsınız. Yunanistan vatandaşlığı için Yunanistan’da 7 yıl yaşama şartı vardır.
Ayrıca Yunanistan’daki gayrimenkulünüzü sattığınızda oturum hakkınız otomatik olarak ortadan kalkmaktadır.

İspanya Altın Vize programında ise vatandaşlık alabilmeniz için yılın 6 ayından fazla İspanya’da yaşama şartı vardır. Şartlar yerine getirildikten 10 yıl sonra vatandaşlık için başvuruda bulunabilirsiniz.

Portekiz’de Sadece 350.000 € değerindeki gayrimenkul yatırımı ile oturma ve çalışma izni alınabilmektedir.

Portekiz Golden Visa programı ile 5. yılda Portekiz yani Avrupa Birliği pasaportuna başvuru hakkı elde edersiniz. Pasaportunuzu alıncaya kadar Portekiz’de yaşama zorunluluğu bulunmadığından gayrimenkulünüzü kiraya vererek Euro kira geliri elde edebilirsiniz.

Vatandaşlığı aldıktan sonra gayrimenkulünüzü satıp paranızı ülkenize geri getirebilirsiniz. Yılda sadece 7 gün geçirerek alınabilen Portekiz Golden Visa’sının diğer Golden Visa veren ülkelere göre avantajları bu şekilde özetlenebilir.
Portekiz Golden Visa’sına sahip olduktan sonra, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre Lihtenştayn ve Litvanya’da vizesiz seyahat edebilirsiniz.
5 yıl sonra mülkünüzü satabilir, paranızı istediğiniz ülkeye geri gönderebilirsiniz.
Evet, EUPorto sadece Portekiz Golden Visa konusunda uzmanlaşmıştır. Gayrimenkulünüzü portföyündeki mevcut yerli ve yabancı yatırımcılarına sunabileceğinden hızlıca sonuç alırsınız.