Portekiz’de Oturma İzni Nasıl Alabilirim?

Portekiz Golden Visa ile Oturma İzni Alınabilir mi?

Avrupa Birliği’nde ikamet izni edinmenin en kısa ve güvenli yolu Portekiz Golden Visa (Altın Vize Oturma İzni) programıdır. Bu program başvuru sahibinin aile fertlerini de kapsamaktadır.
Portekiz Golden Visa’ya başvuranlar Portekiz’de yaşayabilir, çalışabilir ve eğitim hizmetlerinden faydalanılabilir. Portekiz’de oturma izni alındıktan beş yıl sonra ise Portekiz pasaportuna yani Avrupa Birliği vatandaşlığına başvurulabilir.
Portekiz Golden Visa programı (Altın Vize oturma İzni) yatırımla Avrupa Vatandaşlığı fırsatı sunan en başarılı programlardan biridir. Schengen Bölgesi’ne vizesiz erişim imkânı da sunan bu programdaki yatırım seçenekleri şunlardır:

  1. Nüfus yoğunluğu düşük bölgelerden 280.000 Euro değerinde gayrimenkul satın alarak: Pandemi ile birlikte Portekizli orta ve üst gelir grubu Lizbon’a bir saat mesafede bulunan nüfus yoğunluğu düşük bu bölgelerden yatırım yapmaya başlamıştır. Bir Avrupa ülkesi olan Portekiz, ev alana oturma izni fırsatı sunarak ekonomisini güçlendirmeyi hedeflemektedir.  Siz de en ekonomik yatırım seçenekleri hakkında EUPorto yetkililerine ücretsiz danışabilirsiniz.
  2. 350.000 Euro kapsamında indirimli Golden Visa’ya uygun konut veya dükkân satın alarak:
    Bu gayrimenkuller kentsel dönüşüm kapsamındadır. Yenileme aşamasında tapu devri yapılmalıdır. Portekiz vatandaşlığı almak isteyen yatırımcıların sıklıkla başvurduğu seçenektir. Daha çok kısa dönem kiralamaya uygun konutlardır.
  3. 500.000 Euro değerinde konut veya ticari gayrimenkul satın alarak:
    Nüfus yoğunluğu düşük olan bölgelerde bu rakam 400.000 Euro’ya indirilmiştir. Portekiz’e taşınmak isteyen vatandaşlarımızın bu seçenekteki gayrimenkullerle ilerlemelerini öneririz. Portekiz’de 500.000 Euro’ya 2 adet 3+1 daire alarak Golden Visa kapsamında Portekiz’de çalışma ve oturma izni almak mümkün.
  4. Net 350.000 Euro değerinde Portekiz Yatırım Fonu alarak:
    Yatırım maliyetinin son derece düşük olduğu bu seçenekte, içinde sadece oturum amaçlı gayrimenkul projeleri bulunan gayrimenkul yatırım fonlarına bakılabilir. Portekiz’de fon alımı yoluyla da Golden Visa’ya başvurabilirsiniz. Bu seçenek 2019 yılında Portekiz oturma izni şartları kapsamına alınmıştır.

Golden Visa Kapsamında Portekiz Oturum Vizesi Evrakları Şunlardır:

1) İkametinize kayıtlı son 3 aya ait adınıza bir faturanın noter tasdikli örneği
2) İmzalı özgeçmişiniz
3) Golden Visa için gerekli fonun bulunduğu banka hesabınızın dekontu
4) Avukata verilecek vekâletname
5) Pasaportunun noter tasdikli örneği
6) Evlenme kaydı
7) Sabıka kaydı
8) Nüfus kayıt örneği
9) Doğum kayıt örneği
10) Çalışma belgesi

Eşinizden İstenen Belgeler:

1) Pasaportunun noter tasdikli örneği
2) Evlilik cüzdanı
3) Avukata verilecek vekâletname
4) Sabıka kaydı

Çocuklarınızdan İstenen Belgeler:

1) Pasaportların noter tasdikli örneği
2) Doğum belgesi
Türkiye’de yüzde 20 pazar payına ulaşan EUPorto, sadece Portekiz Golden Visa (Altın Vize) alanında hizmet verir. Portekiz’in tüm bölgelerindeki zengin gayrimenkul portföyü ve Golden Visa Yatırım fonu seçimlerinde yatırımcılarına yardımcı olur.
Portekiz Golden Visa (Altın Vize) kapsamında en verimli yatırım seçenekleri için EUPorto danışmanlarıyla iletişime geçebilir, ücretsiz profesyonel destek alabilirsiniz.
Bilgi için: www.euporto.com/etkinliklerimiz
Instagram ve Facebook sayfasından euportocom’u takip edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? Portekiz’in nüfusu 10,3 milyon olmasına rağmen dünya çapında Portekizce…
Detaylı Bilgi Alın.