Türklerin Yeni Gözdesi: Portekiz’den Fon Alarak AB Vatandaşı Olmanın Avantajları

Portekiz sahip olduğu doğal ve kültürel zenginlikleri, modern ulaşım olanakları, yılda yaklaşık 28 milyon turist çeken gelişmiş turizm altyapısı, uluslararası ticaret ağı, huzurlu ve güvenli yaşam ortamıyla Golden Visa (Altın Vize) yatırımcılarının ilgisini çeken bir Avrupa Birliği ülkesidir. Portekiz büyüyen ekonomisiyle 2024 yılında da Golden Visa yatırımcılarına güvenilir yatırım fonu fırsatları sunmaktadır.

Her yıl binlerce yabancı Portekiz’de yatırım yaparak Golden Visa sahibi olmaktadır. Golden Visa kapsamında Kasım 2012’den günümüze her geçen yıl Portekiz’e yatırım yapan yabancı sayısında artış yaşanmaktadır.  Konum olarak Avrupa’nın birçok ülkesinden kolaylıkla ulaşılan Portekiz’de yatırım fonu alarak Avrupa Vatandaşlığı almak son yıllarda tüm T.C. vatandaşlarının hayalini süslemektedir. Golden Vize programı sayesinde Portekiz’de yılda sadece 7 gün kalarak, beş yılın sonunda ailece Portekiz pasaportuna kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Yılda 7 gün konaklama detayı T.C. vatandaşları için Golden Visa yatırımında Portekiz’i tercih etmelerinin en büyük etkenlerinden biridir.

Portekiz’de fon yatırımı sahibi olmak TC vatandaşlarına çok sayıda avantaj sağlamaktadır. Portekiz ’de fon yatırımıyla Golden Visa programına başvuran aileleri bekleyen avantajlara birlikte göz atalım.

 • Portekiz’de Banka Fonu Alımı Yoluyla Avrupa Vatandaşlığı İmkânı

Portekiz’de 500.000 Euro’luk banka yatırım fonu alarak Portekiz yani AB vatandaşlık başvuru hakkı kazanılır. Bir başka deyişle Portekiz’de banka fonlarına yatırım yaparak hem kârlı bir yatırım yapma imkânı hem de ailece AB vatandaşlığı başvuru hakkı kazanılır.

1. Portekiz’de Gayrimenkul Alımı Yoluyla Avrupa Vatandaşlığı İmkânı

 • Portekiz’de Banka Fonu Alana Oturma izni

Portekiz Hükümeti, Portekiz’de banka fonu satın alan T.C. vatandaşlarına oturma izni vermektedir. Tek seferde iki yıl olarak verilebilen bu izin ikişer yılda bir olmak üzere iki kez uzatılır. Ayrıca gerekli şartlar yerine getirildiği takdirde 5 yıl sonra Portekiz Vatandaşlığına başvuru hakkı elde edilir. Bu oturma izni tüm aile üyelerine verilir (Eş, çocuklar ve ebeveynler). Bu oturma izni ile çocuklarınız Portekiz’de eğitim koşullarından faydalanabilir. Portekiz’de oturma izni olan kişiler ek bir çalışma iznine ihtiyaç duymazlar. Diledikleri firmada çalışma ve şirket kurabilme gibi imkânlara sahip olurlar.

 • Portekiz’in Coğrafi Konum ve Ulaşım Fırsatları

Avrupa’nın en batısında bulunan Portekiz’in sahip olduğu coğrafi olanaklar ve ulaşım altyapısıyla dünyanın tüm ülkelerine ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca coğrafi konumunun sağladığı olanaklara bakacak olursak Portekiz, Türkiye gibi dünyada 4 mevsimi yaşayan ülkelerinden biridir. Portekiz diğer Avrupa ülkelerinden farklı olarak daha uygun koşullarda kaliteli bir yaşam imkânı sunar.

 • Portekiz’in Kültürel ve Sosyal Olanakları

Portekiz’in dört bir yanında yıl boyunca sanat aktiviteleri, konserler, festivaller bulabilirsiniz. Mavi bayraklı plajlarda denizin keyfini çıkarabilir ve sörf aktivitelerine katılarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.  Ayrıca Lizbon, Porto ve Algarve’da her yıl düzenlenen farklı uluslararası festivallere katılma imkânı bulabilirsiniz. Portekiz’in bu kültürel olanaklarından faydalanabilmek için her yıl Portekiz milyonlarca turiste ev sahipliği yapar.

4. Portekiz’in Kültürel ve Sosyal Olanakları

EUPorto olarak, 2017 yılından bu yana Portekiz Golden Visa alanında edindiğimiz tecrübeleri kullanarak danışmanlık hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamakta ve hizmet kalitemizi günden güne artırmaktayız.  EUPorto sadece Portekiz Golden Visa alanında faaliyet göstermektedir.

EUPorto ile Çalışmanın Avantajları:

 • Portekiz Golden Visa başvurularında profesyonellik, deneyim ve şeffaflık
 • Golden Vize Portekiz alanında butik ve lokal bir hizmet modeli
 • Etik ve disiplinli çalışma sistemi
 • Portekiz’de yatırım kapsamında bağımsız ve özel destek sunulması
 • Portekizceye hakimiyet
 • Portekiz fon yatırımı alanında ücretsiz danışmanlık
 • 25 yılı aşkın tecrübe ve güven

200’den fazla ailenin Golden Visa başvurularını başarıyla tamamlayan EUPorto, yatırımcılarına tercih ettikleri Golden Visa yatırım fonu alternatiflerini avantajları ve dezavantajlarıyla birlikte tanıtır.

İhtiyaç ve hedeflere göre belirlenen yatırım fonlarının risk yapısını bağımsız bir duruşla aktarır. Golden Visa yatırımcıları böylece, değerlendirmeler doğrultusunda kendi seçimlerini bilinçli bir şekilde yapar.

EUPorto’nun Portekiz’de, Türkçe ve Portekizce konuşan Golden Visa uzmanları mevcuttur.

Zamanın en kıymetli hazine olduğuna inanan EUPorto Golden Visa uzmanları, Avrupa Vatandaşlığı amacıyla Portekiz’de fon yatırımı yapmak isteyen T.C. vatandaşlarına, A’dan Z’ye ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri, tek bir çatı altında toplar ve en güvenli şekilde yönetir.

Hepimizin derinden hissettiği gibi hızla gelişen ve değişen bir dünyada, özellikle çocuklarımızın kaliteli bir eğitimle günümüz dünyasındaki yenilikleri takip edebilmeleri ve değişime uyum sağlayabilmeleri için bir ‘B’ planına sahip olmaları gerektiğinin farkındayız. Bunu yatırım yaparak başarabilmenin en hızlı ve pratik yolu Portekiz Golden Visa uygulamasıdır.

Portekiz’de yatırımla vatandaşlık kapsamında gerek Golden Visa uyumlu açık uçlu yani likit fonlar, gerekse bankalara ait en güvenilir kapalı fon seçenekleri hakkında aklınıza takılan tüm sorular için deneyimli ekibimize ulaşabilir, Instagram ve Facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz. Portekiz Golden Visa hakkında detaylı bilgi için web sitemiz www.euporto.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? Portekiz’in nüfusu 10,3 milyon olmasına rağmen dünya çapında Portekizce…
Detaylı Bilgi Alın.