Portekiz’deki Vergi Avantajları Nelerdir?

Günümüzde pek çok TC kökenli yatırımcı AB vatandaşlığı edinimi için yurt dışından ev almayı tercih ediyor. Yatırım yoluyla oturum izni ve Avrupa vatandaşlığı programları, artan ilgiyle her geçen gün daha popüler hale geliyor. Bu programlardan en popüler olan Portekiz Golden Vize uygulaması ile 280.000 Euro gayrimenkul yatırımı karşılığında yılda sadece 7 gün konaklama şartıyla 5 yıl gibi kısa bir sürede AB pasaportu hakkı kazanılıyor.

Portekiz Golden Visa programı Non-Habitual Residence Vergi Programı Portekiz’e taşımaya karar veren Golden Visa yatırımcılarının başvurabileceği özel bir uygulamadır. Tüm TC vatandaşlarının başvurabildiği Non-Habitual Residence programı sayesinde ilk 10 yıl boyunca Portekiz dışında elde edilen kira, kâr payı, emekli maaşı ve faiz gibi pasif gelirlerin vergisinden tamamen muaf olurlar.

Portekiz Non-Habitual Residence Programına başvurmanın şartları:

  • Portekiz’de son 5 yıl içinde vergi mükellefi olunmamalı
  • Portekiz’e taşınmalı
  • Portekiz’de yılın en az 183 gününün geçirildiği ispat edilmeli

Portekiz’deki Golden Visa Programı Vergi Sorumluluğu Getirir mi?

Golden Visa Portekiz kartlarınız size Portekiz’de yaşama ve çalışma hakkı tanır. Şayet Portekiz’de yaşamaya karar verirseniz, ilk 10 yıl Portekiz dışındaki gelirlerinizden vergi ödeme sorumluluğunuz bulunmaz.

Portekiz'deki Golden Visa Programı Vergi Sorumluluğu Getirir mi?

Portekiz Golden Visa’nın Genel Vergi Avantajları Nelerdir?

Türkiye ile Portekiz arasında 11 Mayıs 2005 tarihinde çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması imzalanmıştır. Bu yüzden Golden Vize Portekiz yatırımcılarına çeşitli vergi avantajları sunar.

  • Non-Habitual Residence Vergi Programı TC kökenli Golden Visa yatırımcılarına yurt dışındaki gelirlerinden tamamen vergi muafiyeti avantajı sunar.
  • Portekiz’de yaşarken bir TC vatandaşı olarak yurt dışında elde ettiğiniz gelirlere vergi vermez ve böylece dünya üzerindeki servetinizi arttırıp, ailece Avrupa’da yaşamanın tadını çıkartabilirsiniz.

EUPorto, sadece Portekiz Golden Visa yatırımcılarıyla güvene dayalı ilişkinin esas alındığı butik bir danışmanlık firmasıdır. Sadece Portekiz’deki kurumsal ve gayrimenkul alanında uzman hukuk firmalarının onayından geçen projeleri yatırımcılara sunar, yatırım ve Portekiz Altın Vize başvurularını tek merkezden yürütür. Bu nedenle, yatırımcılarının hedef ve beklentilerine uyan en güvenli gayrimenkulleri ve yatırım fonlarını önerir. Yatırım seçeneklerini filtreleyerek yatırımcının menfaatini ön planda tutar.

Özetle EUPorto, Golden Visa piyasasındaki danışmanlık firmalarından farklı olarak yatırımcılarına bir emlakçı gibi piyasadaki tüm gayrimenkul projelerini portföyüne alıp listeler halinde sunmaz. Riskli gayrimenkul projelerine yönlendirmez, tam tersine yatırımcılarının yatırımlarını koruyan, Portekiz yasalarının izin verdiği doğru uygulamalarla tüm Golden Visa sürecini tek muhatap olarak yönetir.

Golden Visa ile Portekiz Vatandaşlığı konusunda uzman EUPorto, doğuştan Portekizli-Türk olması sebebiyle lokal bilgi ve piyasa hakimiyetine sahiptir. Lizbon ve civarı, Porto ve Algarve bölgesinde en verimli ve güvenli gayrimenkul seçeneklerini sunar. Portekiz Altın Vize kapsamındaki tüm yatırım türleri ve kategorilerinde zengin bir portföye sahiptir. Minimum 280.000, 350.000, 400.000 ve 500.000 Euro tutarında getiri sağlayan gayrimenkul ve anapara korumalı/teminatlı Portekiz yatırım fonları sunar. Butik bir danışmanlık hizmetiyle yatırımcının hedefine yönelik en verimli ve güvenli seçenekler üzerinden yatırımcının tercih yapmasında destek olur. Golden Visa Portekiz ile Portekiz Vatandaşlık alma sürecinde operasyonel kapsamda A’dan Z’ye işlemleri koordine eder. Bilgi ve iletişim için web sitemizi ziyaret edebilir, Instagram ve Facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? Portekiz’in nüfusu 10,3 milyon olmasına rağmen dünya çapında Portekizce…
Detaylı Bilgi Alın.