Portekiz’de Vergi Kimlik Numarası Almanın Hızlı ve Kolay Yolu

NIF numarası (Número de Identificação Fiscal) Portekiz’de Bireysel Vergi Kimlik Numarası anlamına gelir. NIF kişiye özel olup, 9 haneden oluşur. Sadece Portekiz vergi dairelerinden alınabilir. NIF numarası almak Portekiz’de ücretsizdir.

Portekiz’de NIF (Vergi Kimlik Numarası) Nasıl Alınır?

Portekiz’de NIF (Vergi Kimlik Numarası) Portekiz’de yaşayan bir Portekizli yasal bir temsilci ile Finanças (Portekiz Vergi Dairesi) üzerinden alınabilir. Portekiz’de herhangi bir resmi-yasal işlemde bulunulacaksa örneğin banka hesap açımında, gayrimenkul alımında, fon yatırımında bulunmak için vergi numarası alınması şarttır. Portekiz NIF numarasına sahip olmak, gerek Portekizliler ve Portekiz’de yaşayan yabancılar gerekse Portekiz’de yerleşik olmayanlar için zorunluluktur.

Portekiz’de NIF (Vergi Kimlik Numarası) Nasıl Alınır?

Portekiz’de NIF (Vergi Kimlik Numarası) Almanın Koşulları Nelerdir?

TC vatandaşı olarak NIF numarasına Portekiz’e gitmeden Portekiz’de ikamet eden bir temsilciyle veya vekil olarak atadığınız Portekizli bir avukat aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

 Portekiz Vergi (NIF) Numaramı Nerede Kullanabilirim?

  • Portekiz’de banka hesap açımında
  • Portekiz’de gayrimenkul alım satımında
  • Portekiz’de araba alımında
  • Portekiz’de ehliyet başvurusunda
  • Portekiz’de elektrik, su bağlatırken veya internet abonmanlığı alırken
  • Portekiz’de vergi öderken
  • Portekiz’de üniversiteye kayıtta
  • Portekiz’de sosyal güvenlik yardımı alırken

Portekiz’de NIF (Vergi Kimlik Numarası) Almanın Koşulları Nelerdir?

Golden Visa Rehberiniz EUPorto ile adım adım Portekiz NIF numarası edinimi:

  1. Adım: Avukatınızı seçtikten sonra pasaportunuzun taranmış nüshasını ve e-devletten alacağınız yerleşim belgenizi kendisine iletmeniz yeterli olacak.
  2. Adım: Avukatınız en yakın vergi dairesine (Finanças) giderek NIF numaranız için başvurabilir.

Portekiz Golden Visa sürecinde NIF Numarasının Önemi Nedir?

Vergi kimlik numarası nedir? sorusuna verilebilecek en kısa yanıt, Portekiz’de vergi ödenirken kullanılan numaradır (NIF). Portekiz’de gayrimenkulü olan veya kira geliri olan herkes vergisini bu numara aracılığıyla öder. NIF yani Portekiz vergi kimlik no, Portekiz Golden Visa yatırımcılarının vergi işlemlerini kontrol etmesinde kullanılan numaradır. Bu numara Altın Vize yatırımcısının kendisine aittir ve sadece yatırımcının kendisi tarafından kullanılmalıdır. Özetle: Portekiz’de Portekiz Golden Visa başvurusu yapabilmek için bir vergi numarası (NIF) almalısınız. TC vatandaşı olarak yukarıda belirtilen iki adımla kolayca NIF numarasına sahip olunabilir.

Sadece Portekiz Golden Visa konusunda uzman EUPorto, doğuştan Portekizli-Türk olması sebebiyle lokal bilgi ve piyasa hakimiyetine sahiptir. Lizbon ve civarı, Porto ve Algarve bölgesinde en verimli ve güvenli gayrimenkul seçeneklerini sunar. Portekiz Altın Vize kapsamındaki tüm yatırım türleri ve kategorilerinde zengin bir portföye sahiptir. Minimum 280.000, 350.000, 400.000 ve 500.000 Euro tutarında getiri sağlayan gayrimenkul ve anapara korumalı/teminatlı Portekiz yatırım fonları sunar. Butik bir danışmanlık hizmetiyle yatırımcının hedefine yönelik en verimli ve güvenli seçenekler üzerinden yatırımcının tercih yapmasında destek olur. Golden Visa Portekiz oturum izni alma sürecinde operasyonel kapsamda A’dan Z’ye işlemleri koordine eder. Portekiz Golden Visa nedir? Portekiz yatırım, Portekiz numarası, Portekiz vatandaşlığı için ev almak veya Portekiz ev alana oturma izni, Golden Visa Portekiz gibi konulardaki tüm sorulara detaylı yanıtlar ve güncel bilgiler için web sitemizi ziyaret ederek bire bir görüşme formunu doldurabilir veya 0212 302 90 40 no’lu telefonu arayabilirsiniz. Instagram ve facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? 1990-2019 yılları arasında gayrimenkul piyasasında yıllık büyüme oranı %3.7’dir.…
Detaylı Bilgi Alın.