Portekiz’de Oturum Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz’de Oturum Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz Golden Visa (Altın Vize) programı kapsamında 350.000 Euro’luk gayrimenkul yatırımı yapılarak Portekiz’de oturum vizesi alınabilir. Böylece Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkı elde edilir. 5 yıl boyunca yılda sadece 7 gün Portekiz’de bulunarak, sürekli oturum veya Portekiz yani Avrupa Birliği pasaportuna sahip olunur.
2018 Küresel Barış Endeksi’ne göre, Portekiz, İzlanda ve Yeni Zelanda’dan sonra dünyanın en huzurlu üçüncü ülkesidir. Portekiz istikrarlı bir şekilde yaşamak ve yatırım yapmak için güvenli bir ülke konumuna ulaşmıştır.

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

1990-2019 yılları arasında gayrimenkul piyasasında yıllık büyüme oranı %3.7’dir.
Aynı dönemde gayrimenkul değer artışı ise % 2,7’dir.
Lizbon, Ağustos 2019’da yayınlanan Avrupa gayrimenkul kiralama ve sermaye değerleri endeksine göre Berlin’den sonra % 3,84 bir performansla ile ikinci konuma yükselmiştir.

  • Batı Avrupa’daki en düşük işletme maliyetlerine sahiptir.
  • 2018 Eurostat istatistiklerine göre, hemen hemen tüm sektörlerin analizi dengeli ve olumludur.
  • EUROPOL’a göre, terörizm açısından, risk faktörü yoktur.
  • 2018 yılında Banco de Portugal’a göre, Portekiz ekonomisi son on yılda % 2,9 oranında büyümüştür.
  • Bu ekonomik büyüme, yeni iş olanaklarının yaratılmasını desteklemiş, böylece devlet tahvil faizini 10 yıl vadede % 1,8’in altına düşürmüştür.
  • Güvenli ve barışçıl bir Avrupa ülkesidir.
  • Birinci sınıf eğitim tesisleri ile Avrupa’nın eğitimli en genç iş gücüne sahiptir.
  • 800 Km sahili ile bir turizm cenneti olan Portekiz, Altın Vize başvurusu yapılabilecek Avrupa’nın en cazip ülkelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Mükemmel yolları, demiryolu ve liman altyapıları, çeşitli uluslararası limanları ve Avrupa’daki en gelişmiş yol ağları ile Portekiz, Avrupa Birliği pazarında, 500 milyon Avrupalı ​​tüketiciye erişim ile kendini Golden Visa yatırımcılarına önemli bir gayrimenkul pazarı olarak sunuyor. Lizbon, Amerika Birleşik Devletleri, Latin Amerika ve Brezilya’nın en yakın Avrupa başkentidir.

Portekiz Golden Visa Programı sayesinde Ekim 2012 – Ağustos 2019 yılları arasında 13.364 kişi oturum ve çalışma vizesine sahip oldu. Yatırım hacmi ise Ağustos 2019 itibariyle 4,8 milyar Euro gerçekleşti. Varılan sonuç, programın son derece başarılı olduğunu ortaya koymaktadır. Altın Vize uygulayan Avrupa ülkeleri arasında en ekonomik vatandaşlık hakkı veren ülke Portekiz’dir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? 1990-2019 yılları arasında gayrimenkul piyasasında yıllık büyüme oranı %3.7’dir.…
Detaylı Bilgi Alın.