Portekiz Pasaportu Nasıl Alınır?

Portekiz pasaportu Altın Vize Programı kapsamında Portekiz’de minimum 280.000 Euro gayrimenkul yatırımı veya net 500.000 Euro yatırım fonu alımı yapılması koşuluyla beş yıllık Golden Visa oturum programının ardından alınır.

AB ülkesi Portekiz’de kişi başına düşen GSMH Türkiye’nin 3 katından fazladır. Portekizlilerin temel okuryazarlık oranı ise %99,44’tür. Mükemmel yükseköğretim kurumlarına sahiptir ve dünyanın en iyi 12. sağlık sektörüne sahip olmayı başarmıştır.

Portekiz Vatandaşı Nasıl Olunur?

Portekiz vatandaşlık şartları arasında en önemli kriter Portekiz’de minimum 280.000 Euro’luk gayrimenkul alarak veya net 500.000 Euro’luk fon yatırımı gerçekleştirmektir.  Yaklaşık 9-12 ay içerisinde Golden Visa kartına sahip olunur. Beş yıl sonra ise Portekiz vatandaşlığına başvurulabilir.

Portekiz Vatandaşı Nasıl Olunur

Portekiz’de Oturum Nasıl Alınır?

Portekiz’de oturum izni almanın en popüler yolu gayrimenkul veya fon yatırımında bulunmaktır. Portekiz Vatandaşlığı yani AB vatandaşlığı kazanma hakkı tanıyan Portekiz Golden Visa programı Avrupa’da en çok tercih edilenlerden birisidir. Yatırım yoluyla ikamet izni programları arasında dünyada en popüler olanıdır. Avrupa Birliği üyesi olan Portekiz’in pasaportu dünyanın en kuvvetli pasaportları sıralamasında en üst sıralardadır, 2022 itibariyle 5. sırada yer almayı başarmıştır.

Portekiz Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Golden Visa Portekiz kapsamında gayrimenkul veya fon yatırımında bulunan yatırımcılar yatırımlarını 5 yıl tuttuktan sonra Portekiz vatandaşlığına başvurabilirler. Başvurularına eşlerini, evli olmayan tam zamanlı eğitim gören çocuklarını ve ebeveynlerini dâhil edebilmektedirler. Kasım 2012 tarihinden bu yana yaklaşık 500 TC yatırımcı Portekiz Altın Vize başvurusunda bulunmuştur

Portekiz Oturum İzni ile beraber Portekiz’de istediğiniz kadar yaşama ve çalışma hakkı kazanılır ayrıca Portekiz ve tüm Avrupa Birliği üyesi (Schengen) ülkelere vizesiz seyahat etme hakkı elde edilir.

Portekiz Vatandaşlığı Nasıl Alınır

Portekiz Oturma İzni programı diğer ülkelerin oturma izni programlarıyla karşılaştırıldığında öne çıkan özelliklerinden bir tanesi Altın Vize yoluyla kalıcı oturma izni edinmek isteyen yatırımcıların, Portekiz Vatandaşlığı alabilmesi için 5 yıllık sürenin tamamında Portekiz’de ikamet etme zorunluluğu bulunmamasıdır. Portekiz vatandaşlık şartları arasında ikinci kriter Portekiz’de yılda sadece 7 gün bulunma koşuludur. Üçüncü kriter ise A2 seviyesinde temel Portekizce dil bilgisine sahip olmaktır.

EUPorto uluslararası finans ve gayrimenkul alanında 20 yılı aşkın tecrübesiyle, doğuştan Portekizli-Türk olmanın verdiği lokal bilgi, dil ve Portekiz kültürü hakimiyetiyle, sadece Portekiz’e odaklı çalışarak zengin yatırım portföyü çeşitliliğiyle ve güvenli fon yatırım seçkisiyle Portekiz Golden Visa ile Avrupa Vatandaşlığı alanında Türkiye’de öncüdür. EUPorto, Portekiz’de yüksek getiri elde etmeyi hedefleyen yatırımcılar için lokal gayrimenkul yatırım fırsatları ve Portekiz Borsası’nda aktif kuruluşların fonlarını (Portekiz Açık Fon) Türkiye’deki yatırımcılara sunan ilk firma olmayı başarmıştır. Portekiz yatırım tavsiyesi, en güvenli fon nedir?  Açık yatırım fonu nedir? Portekiz’de ana para korumalı fon seçenekleri, Portekiz vatandaşlığı, Portekiz altın vize, Portekiz vize konularında uzman EUPorto, 2017’den günümüze Avrupa Vatandaşlığı için en yeni yatırım fırsatlarını araştırır ve yüksek getiri hedefli güvenilir yatırımları sunar. Portekiz vatandaşlık işlemlerinizde size de destek olmaktan mutluluk duyacağız.

Portekiz Golden Visa ve Portekiz Vatandaşlığı için etkinliklerimiz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Instagram ve Facebook sayfasından euportocom’u takip edebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? 1990-2019 yılları arasında gayrimenkul piyasasında yıllık büyüme oranı %3.7’dir.…
Detaylı Bilgi Alın.