Portekiz Golden Visa : En Doğru Avukatı Seçme Rehberi

Bir Avrupa Birliği ülkesi Portekiz, Golden Vize programıyla TC vatandaşlarına yatırım yoluyla Portekiz’de yaşama ve çalışma hakkını elde etmelerine olanak tanımaktadır. Portekiz Golden Vize programı aile üyelerinin de sürece dâhil edilmesine olanak sağlar.  Beş yıl sonra ise başvuru sahipleri ve aile üyeleri Portekiz vatandaşlık başvurusunda bulunabilir. Peki, Portekiz vatandaşlığı yani çifte vatandaşlık edinmek isteyen yatırımcılar, ailelerinin gelecekleri hakkında stratejik bir karar alırken ihtiyaç duydukları güvenilir ve doğru hukuki desteği alabilmek için avukatlık firması seçiminde nelere dikkat etmelidir?

Avukat Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Portekiz Golden Visa alanına odaklanan kurumsal bir hukuk firması seçmek sizin yararınızadır. Seçeceğiniz hukuk bürosunun, Portekiz Golden Vize ve Portekiz gayrimenkul hukuku alanında gerekli tecrübeye sahip olduğundan emin olmalısınız. Yatırımla vatandaşlık ve gayrimenkul hukuku sürekli değişkenlik gösteren bir alandır. Dolayısıyla, Golden Vize alanı değişmeye devam ettikçe, hukuk firmaları da üstlendikleri bu alanda uzmanlaşmaya devam etmelidir.
  2. Hukuk firmasında başvuru dosyanızın, TC vatandaşlarının dokümanlarına hâkim, uzman bir Golden Vize kıdemli avukatı tarafından bizzat ele alındığından emin olmalısınız. Zira Portekiz’de kıdemli Golden Vize avukatları çoğunlukla dosyaları stajyer avukatlara devretme eğilimindedir. Bu nedenle, başvurunuzla ilgili sorularınız olduğunda yanıtlarını doğrudan avukatınızdan alacağınıza emin olmalısınız.
  3. Başvuru dosyanızla ilgilenen avukatın sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt verme disiplini olmalıdır. Avukatlık firmasının, dosyanız hakkında bilgi alabileceğiniz birden fazla kişinin iletişim bilgilerini sizinle paylaşması en doğru uygulamadır. Süreçte bu tür iletişime ihtiyacınız olacaktır.
  4. Seçeceğiniz avukatlık bürosunun Portekiz vatandaşlık hukuku alanında uzun yılların tecrübe birikimiyle uzmanlaşmış olması, başvurunuzun hem daha kısa sürede yapılmasını hem de gereksiz masraf yapılmadan başarıyla sonuçlanmasını sağlayacaktır.
  5. Seçeceğiniz Golden Vize avukatlık bürosu Türkiye’deki mevcut Altın Vize müvekkilleri arasında iyi bir üne sahip olmalıdır. Kendilerinden referans isteyip bir araştırma yapmak iyi bir fikirdir. Böylece diğer yatırımcıların deneyimlerinden de yararlanmış ve sizin için de aynı hizmeti sunacağından emin olursunuz.

Portekiz Golden Visa Avukat Seçimi

Sonuç olarak, yatırımla Portekiz vatandaşlığı elde etmede başarınız, detaylı ve uzun soluklu yolculuğunuzun başlangıcında seçeceğiniz Portekiz’deki Golden Vize avukatlık bürosuna bağlıdır. Hedeflerinize ulaşabilme için Portekiz’de uzman, çözüm üretebilen, pratik, şeffaf ve çalışkan bir ekibe sahip kurumsal hukuk bürosu ile çalışmak sizin kesinlikle yararınıza olacaktır.

Sadece Portekiz Golden Vize konusunda uzman EUPorto, doğuştan Portekizli-Türk olması sebebiyle lokal bilgi ve piyasa hakimiyetine sahiptir. Lizbon ve civarı, Porto ve Algarve bölgesinde en verimli ve güvenli gayrimenkul seçeneklerini sunar. Portekiz Golden Vize kapsamındaki tüm yatırım türleri ve kategorilerinde zengin bir portföye sahiptir. Minimum 280.000, 350.000, 400.000 ve 500.000 Euro tutarında getiri sağlayan gayrimenkul ve anapara korumalı/teminatlı Portekiz yatırım fonları sunar. Butik bir danışmanlık hizmetiyle yatırımcının hedefine yönelik en verimli ve güvenli seçenekler üzerinden yatırımcının tercih yapmasında destek olur. Golden Vize Portekiz oturum izni alma sürecinde operasyonel kapsamda A’dan Z’ye işlemleri koordine eder. Çifte Vatandaşlık veya AB vatandaşlık için Portekiz’deki en iyi kurumsal avukatlık firmaları hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret ederek bire bir görüşme formunu doldurabilir veya 0212 302 90 40 no’lu telefonu arayabilirsiniz. Instagram ve facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? 1990-2019 yılları arasında gayrimenkul piyasasında yıllık büyüme oranı %3.7’dir.…
Detaylı Bilgi Alın.