Golden Visa’nın Avantajları Nelerdir?

Paylaş

Portekiz Golden Visa‘nın Avantajları Nelerdir?

Avrupa’nın sahip olduğu ekonomik, sosyal ve kültürel alanlardaki avantajları Golden Visa yatırımcılarının çocuklarının gelecekle ilgili planlarını gerçekleştirmelerinde önemli rol oynar.  Golden Visa yatırımcısı ve aile fertleri beş yıl geçtikten sonra Avrupa vatandaşlığına başvurabilir.

Çocuklarınız Portekiz pasaportu alarak Avrupa vatandaşı olduğunda Avrupa’daki ayrıcalıklı eğitim ve kariyer fırsatlarından faydalanabilir.  Golden Visa’nın avantajları arasında en güçlüsü, Avrupa vatandaşı olan çocuklarınızın kendi geleceklerini şekillendirmeleri için Türkiye’den daha fazla imkân ve seçeneğe sahip olmasıdır.

Golden Visa ile Türk vatandaşlarının çocukları, beş yıl sonra Portekiz vatandaşlığı alarak çifte vatandaşlık fırsatından faydalanabilmektedir. Böylece hem Türkiye hem de Portekiz vatandaşı olarak iki ülkenin de imkânlarından, uzun vadede çifte emekliliğe kadar giden avantajlardan faydalanma ayrıcalığına sahip olurlar.

Portekiz yatırımı ile elde edilen Portekiz pasaportlu çocuklarınız, dünyanın en iyi okulları listesinde gösterilen Avrupa’daki okulların eğitim imkânlarından faydalanabilecek ve dünyanın 188 ülkesine vizesiz bir şekilde özgürce seyahat edebileceklerdir. Bunun yanı sıra çocuklarınız her AB vatandaşı gibi diledikleri ülkede çalışabilir, ticaret yapabilir ve çok düşük konut kredisi faizleriyle Avrupa’nın diledikleri ülkesinden, diledikleri şehrinden 40 yıllık konut kredisi alarak kira öder gibi gayrimenkuller edinebilir. Golden Visa çocuklarınızın Avrupa’da tüm meslek gruplarına serbestçe erişebilmesinin önünü açar ve Avrupa’nın sosyal güvence sistemlerinde eşit korunma hakkına sahip olurlar. Avrupa Birliği sınırları içinde vizesiz seyahat özgürlüğünden yararlanırlar ayrıca Golden Visa’nın avantajları kapsamında Avrupa Birliği’nin diğer üye ülkelerinde daha dolgun ücretlerle kolayca iş edinebilirler.

Golden Visa kartlarının basılmasından itibaren ilk bir yıl içinde toplam 7 gün Portekiz’de bulunma zorunluluğu vardır.  Golden Visa programına sahip diğer Avrupa ülkelerinde bu süre 6 aydan kısa değildir. Portekiz Golden Visa’nın yılda sadece 7 gün kalma şartı TC vatandaşlarımız tarafından başlıca tercih edilme sebebidir.  Daha sonraki 2 yıl içinde ise toplam 14 günlük ikamet zorunluluğu bulunmaktadır. 14 günlük ikamet kuralı 4. ve 5. yılda da geçerlidir. Yani toplamda ailece 5 yıl içinde Portekiz’de 5 hafta ikamet etmeniz yeterlidir. Ancak beş sene boyunca satın aldığınız gayrimenkulü elden çıkarmamalısınız. Portekiz yatırımı sonrası evinizde yaşayabilir veya beş yıl boyunca kiraya vererek düzenli Euro kira geliri edinebilirsiniz. Portekiz pasaportuna sahip olduktan sonra gayrimenkulünüzü satabilir, paranızı ülke dışına çıkartabilirsiniz.

Eğer Golden Visa’nın avantajları hakkında daha fazla bilgi almak ve bunlardan faydalanmak istiyorsanız, Golden Visa süreçlerinin tamamında Euporto’nun deneyimli ekibinden tek muhatap hizmet alabilirsiniz. Euporto, her bütçeye göre zengin gayrimenkul ve güvenilir yatırım fonu seçenekleri sunar.

Euporto sadece Portekiz yatırımı alanında danışmanlık hizmeti verir. Golden Visa başvuru aşamasından Portekiz pasaportuna sahip oluncaya kadar bilgi birikimi ve tecrübesiyle yatırımcılarına destek olur.

Bilgi için: www.euporto.com/etkinliklerimiz

Instagram ve Facebook sayfasından euportocom’u takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? 1990-2019 yılları arasında gayrimenkul piyasasında yıllık büyüme oranı %3.7’dir.…
Detaylı Bilgi Alın.