En Kolay Oturma İzni Veren Ülkeler

Globalleşen dünyada daha fazla özgürlüğe sahip olmak, vergi avantajlarından yararlanmak, çocuklarının daha kaliteli eğitim almasını isteyen TC yatırımcıları yurtdışında bir gayrimenkul yatırımı yaparak ikinci bir ülke vatandaşlığı elde edebilmektedirler. Bu yazımızda en kolay oturum veren ülkeler konusuna değineceğiz.

TC Vatandaşlarına En Kolay Oturma İzni Veren Ülkeler:

  • Portekiz

Portekiz Golden Visa programı Avrupa vatandaşlığı almak için en ideal uygulamadır. Golden Visa yatırımcıları Portekiz pasaportuyla Avrupa Birliği’nin 28 ülkesinde yaşayabilir, çalışabilir, eğitim hizmetlerinden faydalanabilir ve 188 ülkeye vizesiz seyahat edebilir. Portekiz pasaportunu elde etmek diğer AB ülkelerine nazaran daha kolaydır. Bu yüzden ev alarak vatandaşlık veren ülkeler arasında son derece popülerdir.

Birçok Avrupa ülkesi, yatırım yoluyla AB vatandaşlık edinimini zorlaştırmaktadır. Buna karşılık, Portekiz oldukça kolay bir ikinci vatandaşlık fırsatı sunmaktadır. Aslında, 280.000 Euro’luk gayrimenkul yatırımı ile en kolay AB vatandaşlığı sunan ülke Portekiz’dir.

Portekiz Altın Vize programı Avrupa vatandaşlığına 5 yıl gibi kısa bir sürede giden ve bu nedenle de en çok tercih edilen yoldur. Bu yöntemde Portekiz’e 280.000 Euro’luk gayrimenkul yatırımı yapmanız ve yılda en az yedi gün Portekiz’de bulunmanız yeterlidir. Uygun bütçeyle başvuru, esnek ikamet şartları ve vatandaşlığa geçiş için kısa süre göz önünde bulundurulduğunda, Portekiz oturma izni ile AB vatandaşlığı almak için en doğru ülkedir.

TC Vatandaşlarına En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

  • Malta

Malta oturma izni veren ülkeler arasında olup, Malta Vatandaşlığı için Malta’ya hibe ve yatırım yapılması zorunluluğu vardır. 750.000 Euro’luk hibeye ek olarak minimum 700.000 Euro’luk gayrimenkul yatırımı yapılmalıdır. Ayrıca bakmakla yükümlü olunan her bir aile ferdi için 50.000 Euro ek masraf bütçede bulundurulmalıdır. Malta Vatandaşlığına başvuru yapabilmek için tüm aile fertlerinin Malta’da 3 yıl yaşama zorunluluğu vardır

  • Karayip Ülkeleri

Amacınız sadece vizesiz seyahat etmekse Karayipler’de yatırım yaparak veya bağışta bulunarak vatandaşlık edinimini düşünebilirsiniz.  İkamet şartı bulunmaz.

  • Dominika

Dominika Vatandaşlık programında hükümete 100.000 Dolar bağış yapılıyor veya 200.000 Dolarlık gayrimenkul alınıyor.  Dominika pasaportu ile yaklaşık 130 ülkeye vizesiz gidilebilmektedir.

  • Kitts ve Nevis

Yatırımla vatandaşlık konusunda başarılı bir programa sahiptir. AB ve İngiltere dahil 150’den fazla ülkeye vizesiz erişim sağlar.

  • Antigua ve Barbuda

Ulusal Kalkınma Fonuna 100.000 Dolar değerinde bağış yapılarak başvurulabilmektedir. 150 ülkeye vizesiz gidilebilmektedir. Antigua ve Barbuda kolay oturma izni veren ülkeler içinde en eski ve köklü programa sahiptir.

EUPorto, sadece Portekiz Golden Visa yatırımcılarıyla güvene dayalı ilişkinin esas alındığı bir danışmanlık firmasıdır. Sadece Portekiz’deki kurumsal ve gayrimenkul alanında uzman hukuk firmalarının onayından geçen projeleri yatırımcılara sunar, yatırım ve Golden Vize başvurularını tek merkezden yürütür. Bu nedenle, yatırımcılarının hedef ve beklentilerine uyan en güvenli gayrimenkulleri ve yatırım fonlarını önerir. Yatırım seçeneklerini filtreleyerek yatırımcının menfaatini ön planda tutar.

EUPorto, Golden Visa piyasasındaki danışmanlık firmalarından farklı olarak yatırımcılarına bir emlakçı gibi piyasadaki tüm gayrimenkul projelerini portföyüne alıp listeler halinde sunmaz. Riskli gayrimenkul projelerine yönlendirmez, tam tersine yatırımcılarının yatırımlarını koruyan, Portekiz yasalarının izin verdiği doğru uygulamalarla tüm Golden Visa sürecini tek muhatap olarak yönetir. EUPorto yatırımcılarına Portekiz Vize başvurusu konusunda destek olur.

Sadece Portekiz Golden Visa konusunda uzman EUPorto, doğuştan Portekizli-Türk olması sebebiyle lokal bilgi ve piyasa hakimiyetine sahiptir. Lizbon ve civarı, Porto ve Algarve bölgesinde en verimli ve güvenli gayrimenkul seçeneklerini sunar. Portekiz Altın Vize kapsamındaki tüm yatırım türleri ve kategorilerinde zengin bir portföye sahiptir. Minimum 280.000, 350.000, 400.000 ve 500.000 Euro tutarında getiri sağlayan gayrimenkul ve anapara korumalı/teminatlı Portekiz yatırım fonları sunar. Butik bir danışmanlık hizmetiyle yatırımcının hedefine yönelik en verimli ve güvenli seçenekler üzerinden yatırımcının tercih yapmasında destek olur. Golden Visa Portekiz oturum izni alma sürecinde operasyonel kapsamda A’dan Z’ye işlemleri koordine eder. Bilgi ve iletişim için web sitemizi ziyaret edebilir, Instagram ve Facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? 1990-2019 yılları arasında gayrimenkul piyasasında yıllık büyüme oranı %3.7’dir.…
Detaylı Bilgi Alın.