Avrupa Vatandaşlığı Almak İsteyenlerin Rehberi EUPorto!

Golden Visa kapsamında Lizbon ve Porto Seçenekleri

Portekiz Avrupa Vatandaşlığı hedefleyen Türklere gerek yaşamak gerekse gayrimenkul yatırımı için adeta altın fırsatlar sunuyor.

Özellikle kendi ürünlerini pazarlayan bazı piyasa oyuncuları tarafından bilinçli olarak kullanılan ‘2022’de yürürlüğe giren yeni Golden Visa yasası sonrası artık Lizbon, Porto ve sahil bandından gayrimenkul alınamıyor’ ifadesi doğru değildir. Bu yanlı ve doğru olmayan karalama kampanyalarına rağmen EUPorto’nun çabalarıyla 2022 yılında da Lizbon, Porto ve Algarve bölgesi Portekiz Vatandaşlığı özellikle TC kökenli Golden Visa yatırımcıları için adeta bir cazibe merkezi haline dönüştürüldü.

Türkiye’ye benzeyen ılıman Akdeniz iklimiyle, sıcak insanlarıyla, zengin kültürel yapısıyla, enfes mutfağıyla tarihin en eski şehirlerinden olan Lizbon ve Porto’ya gerek 2022 gerek 2023 yılında gayrimenkul yatırımı yapılabilmektedir. Avrupa Birliği Vatandaşı olmak amacıyla Lizbon ve Porto için yapılacak gayrimenkul yatırımlarını ikiye ayırabiliriz. Bitmiş konutlarda 500.000 Euro, yenileme projelerinden alım yapılması durumunda 350.000 Euro’dur. Yenileme yani renovasyon projelerinde tadilat bedeli 350.000 Euro’nun içindedir.  Portekiz’de başkent Lizbon ve Porto 12 ay boyunca verimli-düzenli getiriyle gayrimenkul yatırımı yaparak Avrupa Birliği vatandaşlığı hedefleyen Türkler için en iyi iki lokasyondur.

Lizbon ve Porto kültür yapıları, nefes kesen manzaraları, yardımsever insanları, içinden geçen Tejo ve Douro nehirleri, modern köprüleri, damak tadımıza uygun yemek kültürü, ahlaklı insanları, nemsiz iklimi, güvenli otobanları, fado müziği, uçsuz bucaksız sahilleriyle Avrupa Vatandaşlık hayali olan tüm Türk yatırımcıları ve ailelerini adeta kendi vatanlarındaymış gibi hissettiriyor.

Portekiz Golden Visa ile AB Vatandaşlığı Nasıl Alınabilir

Portekiz Golden Visa ile AB Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

AB Vatandaşlığı alabilmek için Golden Visa veren ülkeler araştırıldığında en cazip ülkenin Portekiz olduğu anlaşılmaktadır. Çünkü Türkiye’deki iş ve aile düzeni bozulmadan, yılda sadece 7 gün Portekiz’de bulunarak ab vatandaşı hakları edinimi için sürecin tamamlanmasına olanak sağlıyor ve bu önemli detay ile farklılaşıyor.

Avrupa Vatandaşı olmanın avantajları saymakla bitmez. Tüm bu avantajları ailece elde edebilmek için Portekiz Golden Visa’ya başvuru şartı olarak iç kesimlerde minimum 280.000 Euro’luk veya Lizbon Porto gibi dinamik şehirlerinden en az 350.000 Euro’luk gayrimenkul yatırımı yapılması gerekiyor.

En kolay Avrupa Vatandaşlığı için siz de EUPorto yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz. EUPorto ile Portekiz’in en iyi lokasyonlarında Golden Visa amaçlı kat mülkiyet tapulu konut alımında gayrimenkul seçimi konusunda uzmanlaşmıştır.

EUPorto en kolay ab vatandaşlığı fırsatı sunan Portekiz Golden Visa alanında uzmanlaşmıştır. Siz de yasal tüm süreçlerde butik bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Golden Vize Portekiz, başvuru yapan yatırımcı başvurusuna eşini, 18 yaşını doldurmamış çocuklarını, 18 yaş üzeri eğitim hayatına devam eden ve evlenmemiş çocuklarını, hatta bazı şartlarla ebeveynlerini de ek bir yatırım yapmadan dâhil edebilmektedir.

İlk etapta Portekiz’de oturma ve çalışma izni sağlayan Golden Visa, tüm aile fertlerinize Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkı sağlar. Yılda sadece 7 gün Portekiz’de kalma şartı ile yatırım yoluyla oturum izni alımına olanak sağlayan Portekiz Golden Visa uygulaması, ab vatandaşı olmanın avantajları ve eşit haklarını Türklere sunmaktadır.

AB vatandaşlığı nedir?

Portekiz Golden Visa Programı, size ve ailenize Portekiz’de yaşama veya şirket kurma şartı olmadan 12 ay gibi kısa bir sürede Portekiz’de oturum ve sonrasında da AB vatandaşlığı ve AB pasaportu elde etme ayrıcalığı sunuyor.

En Kolay Avrupa Vatandaşlığı Almanın Yolları Nelerdir?

Portekiz hükümetine yapacağınız 280.000 Euro tutarında gayrimenkul yatırımı ile öncelikle Portekiz ve hemen sonrasında da Avrupa’daki tüm iş fırsatlarından yararlanabilir, eğitim ve sağlık gibi tüm sosyal imkânlara ailece sahip olabilirsiniz.

En kolay Avrupa vatandaşlığı almak için aşağıdaki şartlardan bir tanesini yerine getirmeniz yeterlidir:

  • Lizbon, Porto gibi marka şehirlerden 500.000 Euro değerinde gayrimenkul alımı
  • Nüfus yoğunluğu düşük yerlerden 400.000 Euro değerinde gayrimenkul alımı
  • Lizbon, Porto gibi dinamizmi yüksek şehirlerden 350.000 Euro değerinde gayrimenkul alımı. Gayrimenkuller 30 yaşın üzerindeki yenileme projelerinden seçilmelidir, yenileme bedeli bu tutara dâhildir. Örneğin daire fiyatı 290.000 Euro, yenileme tutarı ise 60.000 Euro olabilir.
  • Nüfus yoğunluğu düşük kesimlerinde 280.000 Euro değerinde gayrimenkul yatırımı
  • Net 500.000 Euro değerinde Fon yatırımı

En Kolay Avrupa Vatandaşlığı Almanın Yolları Nelerdir

Uluslararası yatırımcıların radarında olan Portekiz, Google, Mercedes, Vodafone ve Siemens gibi global şirketlere ev sahipliği yapar. Böylece gençlere ve yeni girişimcilere yeni iş olanakları sunar, uluslararası düzeyde kaliteli eğitim fırsatları ile de Golden Visa yatırımcılarının dikkatini çeker. Portekiz nitelikli iş gücü sıralamasında dünyada 22. sıradadır. En iyi üniversite sıralamasında Catolica Lisbon School of Business and Economics, Nova School of Business and Economics, Porto Business School,  ISEG Lisbon School of Economics and Management,  ISCTE Business School ve Coimbra üniversiteleri ile Portekiz, eğitimde birçok Avrupa ülkesinin önünde yer alır.

EUPorto’nun sadece Portekiz Golden Visa ile oturum izni ve Portekiz vatandaşlığı alanında uzmanlaşmış olması, kendi ürününü pazarlayan bir danışmalık vermemesi, ayrıca bir emlakçı gibi çalışmaması risk filtrelerinden geçen lokal yatırım fırsatlarını sunması Türkiye’de büyük pazar payına ulaşmasında etkili olmuştur. EUPorto yatırımcılarının başvuru süreçlerinin tüm aşamalarında İstanbul’daki Golden Visa uzmanlarımızca yüzde yüz başarı ile sonuçlandırılmaktadır. Özelikle 2021 ve 2022’de Portekiz Golden Visa programına Türkiye’den yapılan başvuruların büyük çoğunluğu EUPorto tarafından gerçekleştirilmiştir.

EUPorto, dosyaların hazırlamasında, başvuruların tamamlanması ve takibi süresince tek muhatap olarak danışmanlık verir, süreç içerisinde gizlilik en çok önem verdiği konulardan birisidir. Başvuruların her adımı İstanbul’daki EUPorto yetkilileri tarafından özel olarak ve titizlikle yürütülür. Yatırımcılarının başvuru dosyaları herhangi bir nedenden dolayı başka bir aracı kurumla asla paylaşılmaz. Tüm süreci EUPorto yetkilileri butik bir anlayışla yönetir.

AB vatandaşlığı için tüm operasyonel kapsamda A’dan Z’ye işlemleri koordine eder. Bilgi ve iletişim için web sitemizi ziyaret edebilir, Instagram ve Facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? 1990-2019 yılları arasında gayrimenkul piyasasında yıllık büyüme oranı %3.7’dir.…
Detaylı Bilgi Alın.