​Portekiz’de Yatırım Yaparak Vize Alınabilir mi?

  1. Ana Sayfa
  2. /
  3. Portekiz
  4. /
  5. ​Portekiz’de Yatırım Yaparak Vize Alınabilir mi?
Paylaş

Portekiz’de yatırım yapmak gibi bir düşünceniz varsa Golden Visa (Altın Vize) programı sizlere çeşitli imkânlar sunuyor.
Portekiz cezbedici tüm sosyal ve doğal güzelliklerinin yanında, Türkiye’nin 153’üncü olduğu Global Yaşam Kalitesi sıralamasında İzlanda ve Yeni Zelanda’dan sonra 3. sıradadır. Çocuk sahibi her ailenin aradığı sağlıklı yaşam koşulları, spor olanaklarına maliyetsiz ve trafiksiz erişim, sosyal-sanatsal aktiviteler ve güvenlik unsurları Portekiz’de en yüksek düzeydedir.
Portekiz’in her yerinde, deniz sporlarından atçılığa geniş yelpazedeki aile aktivitelerden, diğer Avrupa şehirlerine oranla çok daha uygun şartlarda alternatiflerin olduğunu göreceksiniz. Portekiz’in trafik probleminin hemen hemen olmadığı şehirleri, tertemiz havası, yemyeşil doğası, tarihi zenginlikleri ve düzenli altyapısı ile yaşamı keyifli ve huzurlu hale dönüştürür.
Portekiz’de yatırım yaparak vize almak diğer ülkelerin şartları ile karşılaştırıldığında en cazip seçenek olduğu görülmektedir. Ağustos 2019 tarihi itibariyle Portekiz’de 5 yıl ikamet ettikten sonra süresiz oturum ve hemen sonrasında vatandaşlık başvurusunda bulunulabilir. Başvuru sahibinin ve ailesinin, Portekiz Altın Vizesi’ni yenilemek için yılda yalnızca yedi gün ziyaret şartı bulunmaktadır. Altın vize programı aracılığıyla oturma izni almış olan yatırımcıların, Portekiz’e bağlarının olduğunu göstermesi ve A2 seviyesinde temel bir dil sınavını geçmesi gerekir. Portekiz vatandaşlığı ve ikinci bir pasaport Avrupa Birliği’nin herhangi bir yerinde yaşama, çalışma ve eğitim hakkını da beraberinde getirir. Altın vize programı aracılığıyla verilen Portekiz oturum kartı, sahibinin Avrupa Birliği Schengen bölgesinde seyahat etmesine izin verir.
350.000 Euro’luk Golden Visa paketiyle eski binalarını yenilenmesi amaçlandığından, Portekiz’in her tarafında kentsel rehabilitasyon stratejileri uygulanmaktadır.  Kentleri iyileştirmeye ek olarak bu hareket, vergi teşviki, indirimler ve vergiden muafiyetler ile kentsel iyileştirme için teşvik programları yatırımcıları memnun etmiştir.

Portekiz Gayrimenkul Piyasasına Hakim Olan EUPorto’nun Portekiz Golden Visa Müşterilerine Sunduğu Avantajlar:

  • Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti: Portekiz’de vergi numarası almak, bankada hesap açmak ve gayrimenkul danışmanlığı gibi hizmetlerden herhangi bir ücret talep edilmez.
  • Yerel Fiyat Garantisi: Sadece ‘’yerel fiyat’’ seçeneği sunar. Golden Visa edinimi için gerekli olan meblağı şişirilmiş fiyatlardan tek bir konut alımı yerine, aynı bütçeyle 2-3 gayrimenkul alıp hem yatırım hem de oturum amaçlı değerlendirebilirsiniz. Böylelikle, daha güvenilir ve avantajlı yatırıma imza atmış olursunuz.

Portekiz Golden Visa programının en önemli özelliklerinden birisi oturum hakkı başvurunuzun hızla sonuçlanmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? 1990-2019 yılları arasında gayrimenkul piyasasında yıllık büyüme oranı %3.7’dir.…
Detaylı Bilgi Alın.