Portekiz’de Oturum İzni Almanın Avantajları Nelerdir?

Yatırım yoluyla oturma izni almak, özellikle yabancı yatırımı teşvik etmek amacıyla ülkelerin işgücü ve ekonomi politikalarına hizmet etmek için bir araç olarak kullanılmaktadır. Portekiz’de yatırım yoluyla oturum ve sonrasında AB vatandaşlığı kazanmanın avantajlarını bu yazımızda inceleyelim.

Neden Portekiz’de Oturum İzni Alınmalı?

1 –  Portekiz’de Modern Bir Yaşam Tarzına Sahip Olunur

Portekiz’in yaşam kalitesi Türkiye’ye kıyasla oldukça gelişmiştir.  Çalışma hayatında mesai saatleri çalışanları zorlamaz. İhtiyaç halinde çocuklu aileler için sosyal yardımlar verilmektedir. Gelişmiş toplu ulaşım sistemi ile dilediğiniz her yere rahatlıkla gidilebilmektedir. Portekiz’de birçok şirket 30 güne kadar yıllık izin verir. Doğal parkları ile doğa ile iç içe yaşarsınız. Portekiz’de kültür ve sanat etkinlikleri son derece yaygındır.  Uygun fiyatlı Charter şirketleri ile birçok ülkeyi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

2 – Daha Fazla Güler Yüzlü İnsanlar

Türkiye’de özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde yaşam şartlarının zorluğu nedeniyle insanlar gitgide mutsuzlaşmış durumdadır. Bireyler maalesef birbirine karşı oldukça saygısız ve toleranssızlık safhasındadır. Oysa Portekiz’de insanlar medeni bir şekilde birbirlerine yol verirler, tanımadığı insanlarla selamlaşırlar, sohbet ederler.  Medeniyet ve duygular bulaşıcıdır, Portekiz’de yaşarken bir süre sonra aynı davranış şekilleri hepimiz için de yaşam biçimi oluyor.

3 – Haksızlıklardan Uzak Bir Hayat

Türkiye sosyolojik anlamda adeta doğu ile batı arasında kalmış durumda. Başkalarını kandırarak, onların haklarını yiyerek bir avantaj sağlamaya çalışan insanların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu gerçeklik bireylerin sürekli olarak kendini kollaması, aldatılma ve hakkının yenmesini engellemeye çalışması oldukça yorucu bir yaşam biçimine dönüşmüştür. Portekiz’de bu gibi karmaşaların olmayışı son derece cezbedici.

Neden Portekiz’de Oturum İzni Alınmalı?

4 – İş Hayatında Adil ve Makul Çalışma Saatleri

Portekiz’de fazla mesaiye kalmanız için baskı yapılmaz. Her bir birey sözleşmelerde belirtildiği gibi çalışması gerektiği saat kadar çalışır. Mesai süresi biter bitmez işyerinden ayrılır. Modern çalışma saatleri Türkiye’de maalesef hayalken Portekiz’de gerçektir.

5 – Spor ile Sağlıklı Hayatlar

İşyerinden zamanında ayrılınca ve trafikte de zaman kaybedilmeyince spor aktivitelerine bolca zaman kalıyor. Parklarda yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme, fitness, tenis, sörf, yelkencilik, at binmek gibi aktiviteler Portekiz’de günlük yaşamın bir parçasıdır.

6 – Portekiz’in Doyurucu Eğitim Sistemi

Türkiye’de yaşayan çocuklu ailelerin Portekiz Golden Visa programına başvurmalarının en önemli sebebi çocukların Avrupa’da daha iyi bir eğitim almalarını sağlayarak onların geleceklerini garantiye almak istemeleridir. Türkiye’de iyi eğitim ancak bazı iyi özel okullarda verilmektedir. Özel okul ücretlerinin yüksek olması, müfredatın sürekli değiştiriliyor olması ve velilerin geleceğe endişe ile bakması yurt dışında konut alarak ailece AB vatandaşı olmak istemelerine neden oluyor. Böylece Portekiz’in devlet okullarında iyi bir eğitim almak mümkün oluyor.

7 – Ailece AB vatandaşı olabilme imkânı

Portekiz yatırım vatandaşlık dediğimizde en büyük avantaj yılda sadece 7 gün Portekiz’de bulunarak 5 yıl sonra ailece Portekiz vatandaşı olunabilmesidir. Bir başka deyişle Golden Visa ile TC vatandaşlarına 500.000 Euro’luk fon yatırımında bulunarak ailece Avrupa pasaportu elde etme imkânı sunar.

EUPorto: Biz Kimiz ve Sizin İçin Ne Yapıyoruz?

EUPorto olarak, 2017 yılından bu yana Portekiz Golden Visa alanında edindiğimiz tecrübeleri kullanarak danışmanlık hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamakta ve hizmet kalitemizi günden güne artırmaktayız.  EUPorto sadece Portekiz Golden Visa alanında faaliyet göstermektedir.

EUPorto ile Çalışmanın Avantajları:

  • Portekiz Golden Visa başvurularında profesyonellik, deneyim ve şeffaflık
  • Golden Vize Portekiz alanında butik ve lokal bir hizmet modeli
  • Etik ve disiplinli çalışma sistemi
  • Portekiz’de yatırım kapsamında bağımsız ve özel destek sunulması
  • Portekizceye hakimiyet
  • Portekiz fon yatırımı alanında ücretsiz danışmanlık
  • 25 yılı aşkın tecrübe ve güven

200’den fazla ailenin Golden Visa başvurularını başarıyla tamamlayan EUPorto, yatırımcılarına tercih ettikleri Golden Visa yatırım fonu alternatiflerini avantajları ve dezavantajlarıyla birlikte tanıtır.

İhtiyaç ve hedeflere göre belirlenen yatırım fonlarının risk yapısını bağımsız bir duruşla aktarır. Golden Visa yatırımcıları böylece, değerlendirmeler doğrultusunda kendi seçimlerini bilinçli bir şekilde yapar.

EUPorto’nun Portekiz’de, Türkçe ve Portekizce konuşan Golden Visa uzmanları mevcuttur.

Zamanın en kıymetli hazine olduğuna inanan EUPorto Golden Visa uzmanları, Avrupa Vatandaşlığı amacıyla Portekiz’de fon yatırımı yapmak isteyen T.C. vatandaşlarına, A’dan Z’ye ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri, tek bir çatı altında toplar ve en güvenli şekilde yönetir.

Hepimizin derinden hissettiği gibi hızla gelişen ve değişen bir dünyada, özellikle çocuklarımızın kaliteli bir eğitimle günümüz dünyasındaki yenilikleri takip edebilmeleri ve değişime uyum sağlayabilmeleri için bir ‘B’ planına sahip olmaları gerektiğinin farkındayız. Bunu yatırım yaparak başarabilmenin en hızlı ve pratik yolu Portekiz Golden Visa uygulamasıdır.

Portekiz’de yatırımla oturum kapsamında gerek Golden Visa uyumlu açık uçlu yani likit fonlar, gerekse bankalara ait en güvenilir kapalı fon seçenekleri hakkında aklınıza takılan tüm sorular için deneyimli ekibimize ulaşabilir, Instagram ve Facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz. Portekiz Golden Visa hakkında detaylı bilgi için web sitemiz www.euporto.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? Portekiz’in nüfusu 10,3 milyon olmasına rağmen dünya çapında Portekizce…
Detaylı Bilgi Alın.