Portekiz’de Oturum İzni Almanın Avantajları Nelerdir?

Yatırım yoluyla oturma izni almak, özellikle yabancı yatırımı teşvik etmek amacıyla ülkelerin işgücü ve ekonomi politikalarına hizmet etmek için bir araç olarak kullanılmaktadır. Portekiz’de yatırım yoluyla oturum ve sonrasında AB vatandaşlığı kazanmanın avantajlarını bu yazımızda inceleyelim.

Neden Portekiz’de Oturum İzni Alınmalı?

1 –  Portekiz’de Modern Bir Yaşam Tarzına Sahip Olunur

Portekiz’in yaşam kalitesi Türkiye’ye kıyasla oldukça gelişmiştir.  Çalışma hayatında mesai saatleri çalışanları zorlamaz. İhtiyaç halinde çocuklu aileler için sosyal yardımlar verilmektedir. Gelişmiş toplu ulaşım sistemi ile dilediğiniz her yere rahatlıkla gidilebilmektedir. Portekiz’de birçok şirket 30 güne kadar yıllık izin verir. Doğal parkları ile doğa ile iç içe yaşarsınız. Portekiz’de kültür ve sanat etkinlikleri son derece yaygındır.  Uygun fiyatlı Charter şirketleri ile birçok ülkeyi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

2 – Daha Fazla Güler Yüzlü İnsanlar

Türkiye’de özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde yaşam şartlarının zorluğu nedeniyle insanlar gitgide mutsuzlaşmış durumdadır. Bireyler maalesef birbirine karşı oldukça saygısız ve toleranssızlık safhasındadır. Oysa Portekiz’de insanlar medeni bir şekilde birbirlerine yol verirler, tanımadığı insanlarla selamlaşırlar, sohbet ederler.  Medeniyet ve duygular bulaşıcıdır, Portekiz’de yaşarken bir süre sonra aynı davranış şekilleri hepimiz için de yaşam biçimi oluyor.

3 – Haksızlıklardan Uzak Bir Hayat

Türkiye sosyolojik anlamda adeta doğu ile batı arasında kalmış durumda. Başkalarını kandırarak, onların haklarını yiyerek bir avantaj sağlamaya çalışan insanların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu gerçeklik bireylerin sürekli olarak kendini kollaması, aldatılma ve hakkının yenmesini engellemeye çalışması oldukça yorucu bir yaşam biçimine dönüşmüştür. Portekiz’de bu gibi karmaşaların olmayışı son derece cezbedici.

Neden Portekiz’de Oturum İzni Alınmalı?

4 – İş Hayatında Adil ve Makul Çalışma Saatleri

Portekiz’de fazla mesaiye kalmanız için baskı yapılmaz. Her bir birey sözleşmelerde belirtildiği gibi çalışması gerektiği saat kadar çalışır. Mesai süresi biter bitmez işyerinden ayrılır. Modern çalışma saatleri Türkiye’de maalesef hayalken Portekiz’de gerçektir.

5 – Spor ile Sağlıklı Hayatlar

İşyerinden zamanında ayrılınca ve trafikte de zaman kaybedilmeyince spor aktivitelerine bolca zaman kalıyor. Parklarda yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme, fitness, tenis, sörf, yelkencilik, at binmek gibi aktiviteler Portekiz’de günlük yaşamın bir parçasıdır.

6 – Portekiz’in Doyurucu Eğitim Sistemi

Türkiye’de yaşayan çocuklu ailelerin Portekiz Golden Visa programına başvurmalarının en önemli sebebi çocukların Avrupa’da daha iyi bir eğitim almalarını sağlayarak onların geleceklerini garantiye almak istemeleridir. Türkiye’de iyi eğitim ancak bazı iyi özel okullarda verilmektedir. Özel okul ücretlerinin yüksek olması, müfredatın sürekli değiştiriliyor olması ve velilerin geleceğe endişe ile bakması yurt dışında konut alarak ailece AB vatandaşı olmak istemelerine neden oluyor. Böylece Portekiz’in devlet okullarında iyi bir eğitim almak mümkün oluyor.

7 – Ailece AB vatandaşı olabilme imkânı

Portekiz yatırım vatandaşlık dediğimizde en büyük avantaj yılda sadece 7 gün Portekiz’de bulunarak 5 yıl sonra ailece Portekiz vatandaşı olunabilmesidir. Bir başka deyişle Golden Visa ile TC vatandaşlarına sadece 280.000 Euro’luk gayrimenkul alarak ailece Avrupa pasaportu elde etme imkânı sunar.

Yatırım yoluyla Portekiz vatandaşlığı uzmanı EUPorto, Portekiz Golden Visa yatırımcılarıyla güvene dayalı ilişkinin esas alındığı bir danışmanlık firmasıdır. Sadece Portekiz’deki kurumsal ve gayrimenkul alanında uzman hukuk firmalarının onayından geçen projeleri yatırımcılara sunar, yatırım ve Golden Vize başvurularını tek merkezden yürütür. Bu nedenle, yatırımcılarının hedef ve beklentilerine uyan en güvenli gayrimenkulleri ve yatırım fonlarını önerir. Yatırım seçeneklerini filtreleyerek yatırımcının menfaatini ön planda tutar.

Özetle EUPorto, Golden Visa piyasasındaki danışmanlık firmalarından farklı olarak yatırımcılarına bir emlakçı gibi piyasadaki tüm gayrimenkul projelerini portföyüne alıp listeler halinde sunmaz. Riskli gayrimenkul projelerine yönlendirmez, tam tersine yatırımcılarının yatırımlarını koruyan, Portekiz yasalarının izin verdiği doğru uygulamalarla tüm Golden Visa sürecini tek muhatap olarak yönetir.

Sadece Portekiz Golden Visa konusunda uzman EUPorto, doğuştan Portekizli-Türk olması sebebiyle lokal bilgi ve piyasa hakimiyetine sahiptir. Lizbon ve civarı, Porto ve Algarve bölgesinde en verimli ve güvenli gayrimenkul seçeneklerini sunar. Portekiz Altın Vize kapsamındaki tüm yatırım türleri ve kategorilerinde zengin bir portföye sahiptir. Minimum 280.000, 350.000, 400.000 ve 500.000 Euro tutarında getiri sağlayan gayrimenkul ve anapara korumalı/teminatlı Portekiz yatırım fonları sunar. Butik bir danışmanlık hizmetiyle yatırımcının hedefine yönelik en verimli ve güvenli seçenekler üzerinden yatırımcının tercih yapmasında destek olur. Golden Visa Portekiz oturum izni alma sürecinde operasyonel kapsamda A’dan Z’ye işlemleri koordine eder. Bilgi ve iletişim için web sitemizi ziyaret edebilir, Instagram ve Facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? Portekiz’in nüfusu 10,3 milyon olmasına rağmen dünya çapında Portekizce…
Detaylı Bilgi Alın.