Portekiz’de Nerelerde Yatırım Yapılır?

Portekiz Golden Visa oturum programına başvurmak isteyen yatırımcılar Portekiz’de nerelerden gayrimenkul alınmalı sorusuna yanıt bulmak amacıyla 2022 yeni yasa kapsamındaki bölgeleri araştırmayı hedefliyorlar. Ancak, 2022 Golden Visa Portekiz kapsamında hala Lizbon ve Porto gibi merkezi yerlerden gayrimenkul almanın mümkün olduğunu hatırlatmak isteriz. Portekiz’de en iyi şehirler hangileridir diye sorduğumuzda bunun cevabı kuşkusuz Lizbon ve Porto şehirleri ve Algarve bölgesidir. Yalnız burada gayrimenkulün şehir içindeki lokasyonu, türü, yapısı ve daire tipi gibi detaylar da önemlidir. Portekiz Altın Vize 2022 yasa değişikliğine göre turistik lisanslı veya ticari gayrimenkuller alarak oturum izni için başvuru yapmak mümkündür. Bu yüzden gayrimenkulün turistik veya ticari talebin olduğu yerlerden seçilmesi son derece önemlidir. Gayrimenkulün değeri kadar kiraya verecek işletmenin de önemi büyüktür. Kötü işletilen turistik bir gayrimenkul beklenen ölçüde getiri sunmayabilir. Satmak istendiğinde yatırım değeri düşük bir gayrimenkul rahatça likide çevrilmeyebilir. Bu sebeple, yatırım yaparken lokal bilgilerle donanımlı bir danışmanlık firmasıyla ilerlemek gereklidir. Yatırımın avantaj ve risklerini analizlerle sunacak altyapıya sahip bir firmadan danışmanlık almalısınız. Tek bir proje veya tek bir ürün pazarlayan firmalar Portekiz Golden Visa yatırımınız hakkında objektif bir bakış sağlamayabilirler. Her projeye veya bölgeye eşit mesafede duran bir danışmanlık almak yatırımcının kendi hedefi doğrultusunda seçim yapmasını sağlayacaktır.

Portekiz’in başkenti Lizbon nerede diye sorulacak olursa ülkenin ortasında güney yakasındadır. Bu yüzden yılın 300 günü güneşlidir. En soğuk Ocak ayında bile en düşük ısı ortalama 8C° civarındadır. Portekiz Lizbon şehri yatırım için verimli bir yerdir. Ancak, yapılacak gayrimenkul yatırımının Lizbon içinde nerede olduğu ve nasıl bir alt yapıyla ve markayla işletileceği de son derece önemlidir. Bu konuda danışmanlık almak elzemdir.

Portekiz’deki En Önemli Bölgeler Hangileridir?

Portekiz yatırım yapmak için çeşitlilik sunan bir ülkedir. Her şeyden önce bir turizm ülkesidir. Ülke nüfusunun 10 milyon olmasına rağmen yılda 30 milyon turist çeker. En çok turist çeken Portekiz şehirleri arasında tarihi, kültürü, mimarisi ve gastronomisiyle Lizbon ve Porto vardır. Ancak deniz tatili, gece hayatı, sörf ve golf gibi doğa sporları ve deniz ürünleri dediğimizde şüphesiz Algarve bölgesi öne çıkar. Portekiz’in güneyinde, en batı noktasından İspanya’ya kadar uzanan sahil şeridiyle Algarve Bölgesi Kuzey Avrupalıların tatil destinasyonudur. Yılın 10 ayı turist çeker. En çok turisti İngiltere, Hollanda, Almanya, İskandinav ülkeleri, Fransa ve İspanya’dan alır. Ziyaret edilecek yerler bakımından da Algarve coğrafi güzelliklerle doludur. Gizli koyları, mağaraları, manzara sunan tepeleri, incecik kuma sahip plajları, kumul adacıklarıyla turistlere çeşitli keşifler sunar.

Algarve Bölgesi’nde profesyonel bir işletme firmasıyla yönetilen, denize sıfır veya güzel plajlara yürüme mesafesinde, golf sahalarına yakın, deniz ürünleri restoranlarının bulunduğu ve sörf için uygun bölgelerde yer alan turistik alt yapıya sahip bir projeden gayrimenkul almak iyi bir yatırım olacaktır. Kira getirisi sunan verimli bir yatırım hedefi olan Portekiz Golden Visa yatırımcıları için Algarve önemli bir bölgedir.

Portekiz'deki En Önemli Bölgeler Hangileridir?

Aileler için Portekiz’deki En İyi Bölge Hangisidir?

Algarve bölgesinin bazı beldeleri aileler için çok elverişlidir. Boylu boyunca uzanan kumsalları ve çocuklara yönelik aktivite alanlarıyla çocuklu ailelere güvenli ve eğlenceli bir tatil fırsatı sunar. Bu yerlerde ve çocuklu ailelerin tatilleri için alt yapıya sahip işletmesi olan bir gayrimenkul yatırımı yapmak verimli bir Golden Visa süreci sunacaktır.

Aileler için Portekiz’deki En İyi Şehir Hangisidir?

Portekiz yaşam bakımından rahat ve güvenlidir. Ailelere pek çok aktivite imkânı sunar. Doğa sporları, deniz sporları, kültürel ve sanatsal aktiviteleri zengindir. Özellikle hafta sonları sahillerde ve doğa içinde Portekizli aileler çocuklarıyla birlikte kaliteli zaman geçirirler. Kaykay, sörf, yelken, plaj voleybolu, golf, tenis, aktivite alanları, yüzme, bilimsel atölyeler, müzelerde sanatsal/kültürel workshoplar Portekiz’de gündelik yaşamın parçasıdır.

Aile yaşantısı için en uygun şehirlerden biri de Porto şehridir. Sadece Lizbon ile değil, Portekiz Porto şehriyle de tanınır. Porto Portekiz’in ikinci büyük şehridir. Ülkenin kuzeyinde yer alır. 2021’de yapılan Norveç kaynaklı bir araştırmada Porto aile yaşantısı için en uygun Avrupa şehri seçilmiştir. Gerek çocuklara yönelik aktivitelerin çeşitliliği gerek eğitim/öğretim kalitesi gerekse uygun fiyat sunmasıyla ailelerin gözdesidir Porto şehri.

Aileler için Portekiz'deki En İyi Bölge Hangisidir?

Ayrıca, Porto Üniversitesi her yıl pek çok Erasmus öğrencisi çeker. Porto Expat’lerin de gözdesidir. Uluslararası pek çok teknolojik firma Porto’da yer alır. UNESCO tarafından koruma altında olan Porto şehrinin merkezi pek çok turist çeker. Ayrıca Douro Nehri’nin iç kısımlarının iki yamacında yer alan üzüm bağları ve şarap çiftlikleriyle, Porto’nun karşı kıyısında yer alan şarap tadım merkezleriyle Porto bir enoturizm cennetidir. Bu gibi nedenlerle Porto Portekiz Altın Vize amaçlı gayrimenkul yatırımı yapmak için çok verimli bir yerdir.

Sadece Portekiz Golden Visa konusunda uzman EUPorto, doğuştan Portekizli-Türk olması sebebiyle lokal bilgi ve piyasa hakimiyetine sahiptir. Lizbon ve civarı, Porto ve Algarve bölgesinde en verimli ve güvenli gayrimenkul seçeneklerini sunar. Portekiz Altın Vize kapsamındaki tüm yatırım türleri ve kategorilerinde zengin bir portföye sahiptir. Minimum 280.000, 350.000, 400.000 ve 500.000 Euro tutarında getiri sağlayan gayrimenkul ve anapara korumalı/teminatlı Portekiz yatırım fonları sunar. Butik bir danışmanlık hizmetiyle yatırımcının hedefine yönelik en verimli ve güvenli seçenekler üzerinden yatırımcının tercih yapmasında destek olur. Golden Visa Portekiz oturum izni alma sürecinde operasyonel kapsamda A’dan Z’ye işlemleri koordine eder. Bilgi ve iletişim için web sitemizi ziyaret edebilir, Instagram ve Facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? 1990-2019 yılları arasında gayrimenkul piyasasında yıllık büyüme oranı %3.7’dir.…
Detaylı Bilgi Alın.