Portekiz’de Fon Yatırımı Yapın, Vize Derdine Son Verin!

Vizeye ihtiyaç duymadan, anlık alacağınız bir kararla bavulunuzu hazırlayıp Avrupa’nın dilediğiniz ülkesine gidebilmenin tadı bambaşka. Tüm T.C. vatandaşlarımızı vize derdinden kurtararak herkesi mutlu edecek çözüm bu yazıda.

Schengen vize başvuru sürelerinin uzaması, ret sayılarındaki artış pek çok Türk iş adamını alternatif çözüm bulmaya sevk ediyor.  İşte tam bu noktada, en iyi çözüm yöntemi Portekiz’den 500.000 Euro’luk fon yatırımında bulunarak elde edilecek Portekiz oturum kartı olacaktır.

Ticari vize başvurularında son günlerde yaşanan sıkıntılar yatırım yoluyla oturum ve AB vatandaşlık programlarının önemini bir kez daha gündemimize getirdi.

Siz de Portekiz’de fon yatırımı yaparak dilediğiniz zaman istediğiniz yere giderek ailece vizesiz seyahatin tadını çıkarabilirsiniz. Portekiz oturum kartıyla yolculuğunuza çıkmadan önce artık evrak işleri ya da benzer prosedürlerle uğraşmak durumunda kalmayacak, konsolosluklarda vize bekleme derdi ile uğraşmayacak, sıkıcı ve yorucu anlar yaşamadan dilediğiniz AB ülkesine kolayca giriş çıkış yapma fırsatı bulacaksınız.

Portekiz’de fon alarak elde edilecek Golden Visa oturum kartı sahibine istediği an Avrupa’da vizesiz seyahat etme imkânı, dilediğinde ise Portekiz’de yaşama ve çalışma hakkı sunar.

Portekiz oturum kartı programı Avrupa’daki Golden Visa programının en popüler olanıdır. Çünkü 500.000 Euro’luk fon alarak yılda sadece 7 gün Portekiz’de bulunarak oturum sürdürülür, 5 yıl sonra ise ailece Portekiz yani AB vatandaşlığına başvurulur.

Golden Visa kartına sahip tüm sanayiciler ve Türk iş adamları AB Bölgesi’ne yapılan ziyaretler için gerekli olan Schengen vize başvuruna ihtiyaç duymadan Avrupa’daki tüm fuar aktivitelerine sorunsuz seyahat edebilmektedir.

Portekiz Golden Visa programı, yurt dışında yaşamadan oturum kartının sürdürülebilmesi nedeniyle tüm T.C. kökenli sanayici ve iş adamlarına çok cazip gelir. Yılda sadece 7 gün Portekiz’de bulunarak yatırımcılara ve ailelerine tüm AB Schengen ülkelerinde sınırsız erişime sahip olmalarına izin verir. Amacınız Avrupa’da vizesiz seyahat etmek, yaşamak ve ticaret yapmak ise Portekiz Golden Vize tam size göre.

Portekiz Golden Visa Avrupa Vatandaşlığı Sağlar mı?

Portekiz Golden Visa Avrupa Vatandaşlığı Sağlar mı?

Evet, Portekiz Golden Visa yatırımcıyı ve ailesini doğrudan AB vatandaşlığına götürür. Portekiz Golden Visa, Portekiz’de ikamet hakkı sunar. İkamet izni ise beş yıl sonra Portekiz Vatandaşlığı yani AB Vatandaşlığına giden bir yoldur. Portekiz vatandaşlığına başvurmak için Türkiye’den taşınmaya gerek yoktur. Bu yüzden Portekiz AB ülkeleri içerisinde en cazip ülkedir.

Portekiz Golden Visa TC Kökenli İş İnsanlarına Neden Çok Cazip?

  1. Program 500.000 Euro yatırım fonu seçeneği sunmaktadır.
  2. Portekiz Golden Visa’ya sahip tüm Türk iş insanları Schengen ülkelerine diledikleri zaman vizesiz giriş çıkış yapabilir.
  3. Beş yıl sonra Portekiz vatandaşlığına başvuru yapılır.
  4. Türkiye’den taşınmadan yani Türkiye’deki aile ve iş düzenini bozmadan her yıl Portekiz’de ortalama yedi gün bulunak oturma iznini sürdürmek ve Portekiz pasaportuna başvurmak mümkündür.
  5. Portekiz yaşam şartları uygun bir AB ülkesidir, son derece güvenli bir yaşam alternatifi sunar. Portekiz’de eğitim ve sağlık sistemi oldukça gelişmiştir.
  6. Sağladığı çalışma izni ile Portekiz’in her yerinde çalışabilir, Portekiz’de yeni bir iş kurabilir veya mevcut işinizi büyütebilirsiniz.
  7. Aile fertleri ek bir yatırım yapmadan programa dâhil edilebilir. Aşağıdaki aile üyeleri sizinle birlikte başvurabilir:
  • Eşiniz
  • 25 yaşın altındaki bakmakla yükümlü olduğunuz evli olmayan çocuklarınız
  • Ebeveynleriniz

Portekiz Golden Visa TC Kökenli İş İnsanlarına Neden Çok Cazip?

EUPorto: Biz Kimiz ve Sizin İçin Ne Yapıyoruz?

En kolay vatandaşlık veren ülkeler arasında en popüler seçenek Portekiz’dir. Portekiz, çifte vatandaşlık veren ülkeler içerisinde T.C. vatandaşlarının en fazla başvuruda bulunduğu bir Golden Visa programına sahiptir. Bunun en büyük nedeni vatandaşlık başvurusu için Portekiz’de yaşama zorunluluğunun olmamasıdır. Yunanistan, İspanya, Malta ve Macaristan Golden Visa uygulamalarında ülkede yılın en az 183 günü ailece yaşama zorunluluğu vardır. Bu süreç Yunanistan’da 7 yıldır. İspanya’da ise 10 yıldır.   AB vatandaşlığı veren ülkeler araştırıldığında Portekiz yatırım fonları seçenekleri sunar. Birinci seçenek açık uçlu yatırım fonlarıdır, ikinci seçenek ise kapalı uçlu banka yatırım fonudur. Her iki seçenekle de Portekiz Golden Visa başvurusu yapılabilir, böylece oturma ve çalışma izni alınması mümkün olur.

Portekiz Golden Visa uzmanı EUPorto olarak, sunduğumuz lokal yatırım fonları ve bağımsız danışmanlık hizmetimizle, yatırımcılarımızın hayallerini ve gelecekteki planlarını hayata geçirebilmeleri konusunda destek oluyoruz.

Portekiz Golden Visa sürecinde doğru fonların seçilmesi, oturma izni ve Portekiz vatandaşlığı işlemlerinin son derece ciddi sorumlulukla yönetilmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle, EUPorto sadece Portekiz Golden Visa alanında aktiftir. Tüm Golden Visa sürecinde rehber edindiğimiz ilkelerimiz, bağımsızlık, lokal uzmanlık ve şeffaflık prensipleri üzerine kuruludur. İlkelerimiz, EUPorto isminin Portekiz Golden Visa alanında, sadece Portekiz lokalliğine odaklı olmasından kaynaklı Türkiye’de en çok tercih edilen marka olmasını sağlamıştır.

EUPorto’nun yenilikçi, sektöründe fark yaratan, Portekiz’in en lokal yatırım fırsatı seçeneklerini yatırımcılarının beklentilere göre günceller. Yatırımcılarının memnuniyeti en temel önceliğidir. 2017’den günümüze yatırım aracılığıyla 200’den fazla ailenin Portekiz Golden Visa başvurularını başarıyla tamamlamıştır.

Yatırımcılarına tercih ettikleri yatırım fonlarını, avantajları ve dezavantajlarıyla birlikte tanıtır.

İhtiyaç ve hedeflere göre belirlenen yatırım fonlarının risk yapısını bağımsız bir duruşla aktarır. Golden Visa yatırımcıları böylece değerlendirmeler doğrultusunda kendi seçimini bilinçli bir şekilde yapar.

Golden Visa uyumlu gerek açık uçlu likit fonlar gerekse kapalı uçlu banka fonları hakkında aklınıza takılan tüm sorular için deneyimli ekibimize ulaşabilir, Instagram ve Facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Benzer İçerikler

Neden Portekiz'e Yatırım Yapmalı?

Portekiz’e Neden Yatırım Yapmalı?

Yatırımlarınızda Neden Portekiz Golden Visa‘yı Tercih Etmelisiniz? Portekiz’in nüfusu 10,3 milyon olmasına rağmen dünya çapında Portekizce…
Detaylı Bilgi Alın.