1. Adım: Golden Visa ( Altın Vize) kapsamında ihtiyacın belirlenmesi
Portekiz'e gitmeden önce, müşterilerimizle tanışıp ihtiyaçlarının tespit edilmesi, böylece ihtiyaçlarına uygun gayrimenkul bulunması.

2. Adım: Minimum 3 günlük Portekiz ziyareti
İhtiyacınıza uygun gayrimenkul projelerini yerinde görerek ev seçiminin gerçekleştirilmesi.

3. Adım: Portekiz’de Golden Visa (Altın Vize) sürecinin başlatılması
Golden Visa ( Altın Vize) başvuru süreci seçtiğiniz gayrimenkulün alım satım işlemleri tamamlandıktan sonra başlatılabilir.

Üç günlük Portekiz ziyaretinizde, evinizi seçtikten sonra başvuru sürecini resmen başlatabilmek için avukatınıza vekaletname vermeniz gerekmektedir.

Avukatınız, sizin adınıza alım satım işlemini noterde gerçekleştirir. Bu işlemler sırasında ödemeniz gereken gayrimenkul alım bedeli banka transferi yolu ile satıcıya ödenir. Satış işlemleri noter huzurunda yapılır. Türkiye’deki gibi tapu müdürlükleri yoktur. Avukatınız ilk olarak Portekiz Göçmenlik Teşkilatına biyometrik veri (parmak izi) verebilmeniz için sizin adınıza SEF’e başvuruda bulunur. Randevu alma işlemi başvuru yoğunluğuna göre iki ay sürebilmektedir. Bu işlem sonrası tüm aşamalar avukatınız tarafından yürütülür.

Portekiz Golden Visa (Altın Vize) başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra sizin ve başvurusunda bulunulan diğer aile fertlerinizin oturum kartları posta yoluyla adresinize gönderilir.

Başvuru ile oturum kartlarınızın basılması arasındaki süreç başvuru yapılan lokasyondaki Golden Visa başvuru yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Portekiz oturum kartlarınızın çıkması yaklaşık 6 ile 8 ayı bulabilmektedir.

 

Portekiz Golden Visa için Gerekli Evraklar


* Geçerli pasaport, pasaportunuzun tüm sayfalarının fotokopisi
* Geçerli Schengen vizesi
* Biyometrik fotoğraf
* Gayrimenkul satın alma anlaşması
* Gayrimenkulün satın alımında yapılan ödeme dekontu
* Nüfus kayıt örneği
* Portekiz’e yasal giriş yaptığınızı gösteren belgeler (vize, pasaportunuzdaki giriş damgaları ve konaklama için belgeler gibi)
* Portekiz’de özel sağlık sigortasına sahip olduğunuzu gösteren belgeler
* Portekizceye çevrilmiş adli sicil kaydınız
* Yatırım kararınıza bağlı kalacağınıza dair imzalı bir beyan
* Portekiz’de ödenmemiş bir verginizin olmadığını gösteren belgeler
* Golden Visa başvuru ücretinin ödendiğini gösteren makbuz
* Doğum kayıt örneği

 

Bizimle iletişime geçin

Golden Visa yatırımı konusunda, size yardımcı olacak uzman ekibimize güvenebilirsiniz. Size en kısa sürede ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.

  Bu formu doldurmak suretiyle, paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilerinizin, EUPorto, bağlı olduğu kurumlar ve işbirliği içinde olduğu kurumlar tarafından size sağlanacak avantajların sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, yürürlükteki mevzuata uygun olarak kullanılabileceğine izin vermiş bulunmaktasınız. Aksine yazılı bildiriminiz olmadığı müddetçe, EUPorto’nun size telefon, kısa mesaj, elektronik posta ve mektupla ulaşma hakkı olduğunu kabul etmektesiniz.