Golden Visa nedir?

Altın Yatırımcı vizesi olarak da anılan Golden Visa programı, gayrimenkul yatırımı yaparak önce süresiz oturum izni, sonrasında Avrupa vatandaşlığı alınmasına olanak tanır.

Golden Visa sayesinde sadece vatandaşlık alınan ülkede değil, tüm Schengen ülkelerinde serbest dolaşım, oturum ve çalışma hakkı elde edilir.

Golden Visa Nedir ?

Golden Visa’ya nasıl sahip olunur?

Golden Visa'ya nasıl sahip olunur - 1

Seçenek 1

Şehirlerde ve yüksek nüfus yoğunluğuna sahip bölgelerde, 30 yaşın altında, toplam değeri 500.000 Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul satın alarak.

Golden Visa'ya nasıl sahip olunur - 2

Seçenek 2

Şehirlerde ve yüksek nüfus yoğunluğuna sahip bölgelerde, 30 yaşın üzerinde, toplam değeri 350.000 Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul satın alarak.
Bu seçenekte emlâk kentsel dönüşüm alanında olmalı ve restore edilmelidir. Restorasyon tutarı 350.000 Euro’nun içindedir. Bir başka deyişle, 300.000 Euro’luk emlâk alıp 50.000 Euro’luk restorasyon yaptırabilirsiniz.

Golden Visa'ya nasıl sahip olunur - 3

Seçenek 3

Nüfus yoğunluğunun düşük olduğu bölgelerde, 30 yaşın üzerinde, toplam değeri 280.000 Euro olan bir veya birden fazla gayrimenkul satın alarak.

Golden Visa kısa ve uzun vâdede neler kazandırır?

AVRUPA'DAKİ YATIRIMINIZLA, EURO GELİRİ EDİNİN.

AVRUPA'DAKİ YATIRIMINIZLA, EURO GELİRİ EDİNİN.

Yatırımlarınızı, Avrupa Birliği sınırları içerisinde yaparak vatandaşlık güvencesi kapsamında Euro kira geliri elde ederek değerlendirebilirsiniz.

DÜNYA VATANDAŞLIĞINA TERFİ EDİN.

DÜNYA VATANDAŞLIĞINA TERFİ EDİN.

Golden Visa ile sınırlar ortadan kalkar, istediğiniz yerde yaşamanız ve istediğinizde ülkenizi değiştirmeniz için tüm kapılar açılır.

TÜM AVRUPA BİRLİĞİ VATANDAŞLIK HAKLARINDAN FAYDALANIN.

TÜM AVRUPA BİRLİĞİ VATANDAŞLIK HAKLARINDAN FAYDALANIN.

Golden Visa ile, yatırım yaptığınız andan itibaren Portekiz’in sağlık, eğitim ve sosyal güvenlik hizmetlerinden tüm ailenizle birlikte faydalanabilirsiniz.

ÇOCUKLARINIZA FIRSATLARLA DOLU BİR GELECEK HAZIRLAYIN.

ÇOCUKLARINIZA FIRSATLARLA DOLU BİR GELECEK HAZIRLAYIN.

Golden Visa ile sahip olacağınız vatandaşlık çocuklarınızı da kapsar. Dolayısıyla, elde ettiğiniz ayrıcalıklardan ve haklardan onlar da otomatik olarak faydalanmaya başlar. Çocuğunuzun Avrupa standardında uluslararası düzeyde eğitim alması mümkün olur.

ÖZGÜRCE SEYAHAT EDİN.

ÖZGÜRCE SEYAHAT EDİN.

Golden Visa ile tüm Schengen ülkeleriyle birlikte, Portekiz’in anlaşmalı olduğu ülkelere vize. kısıtlamalarına takılmadan seyahat edebilirsiniz

HAYALİNİZDEKİ ŞEHİRDE ÇALIŞMA FIRSATLARINI DENEYİMLEYİN.

HAYALİNİZDEKİ ŞEHİRDE ÇALIŞMA FIRSATLARINI DENEYİMLEYİN.

Golden Visa ile Avrupa’da dilediğiniz şehirde yatırım yapabilir, kendi işinizi kurabilir veya bir işte çalışmaya başlayabilirsiniz. Üstelik herhangi bir çalışma iznine ya da iş veren desteğine ihtiyaç duymadan.

EUPorto Golden Visa ayrıcalıkları nelerdir?

Operasyonel Yetkinlik: Doğuştan hem Portekizli hem de bir Türk olarak Lizbon’da bulunmamız ve şehrin yerelliğine hakim olmamız, hem  şehri hem de hizmet verdiğimiz alandaki işleyen sistemi iyi bilmemiz, müşterilerimiz için tercih sebebi olmamızı sağlamaktadır.

Yerel Fiyat Garantisi: Sadece ‘’yerel fiyat’’ seçeneği sunar. Lizbon’un güney kıyısında merkezi lokasyonlarda oturum ve yatırım amaçlı butik gayrimenkul projeleri tasarlar, geliştirir ve yönetir. Dengeli büyüme sağlayabilmek için tüm yatırımlarını kendi öz kaynaklarını kullanarak gerçekleştirmektedir. Projeleri anahtar teslimdir. 

Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti: EUPorto, vergi numarası almak, bankada hesap açmak ve gayrimenkul danışmanlığı gibi hizmetlerden ücret veya komisyon talep etmez.

EUPorto Golden Visa ayrıcalıkları nelerdir?

Akıllı bir yatırım ve yeni bir hayata başlama fırsatını kaçırmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

EUPorto’nun projelerinden yatırım yapan yatırımcıların çoğunluğu dünyanın dört bir yanından gelir. Portekiz emlak piyasasına hâkimiyetimiz sayesinde, EUPorto’nun çalıştığı partnerler yıllardır Portekiz piyasasında performanslarıyla istikrar ve güvenilirliğini kanıtlamıştır.

Böylece EUPorto tek bir projeyi tüm müşterilere pazarlamak yerine müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çözüm önerileri sunar ve müşterilerinden aldığı geri bildirimlerle çözüm sürecinde müşterileri ile birlikte ilerler.
Portekiz'e gitmeden önce, müşterilerimizle tanışıp ihtiyaçlarını tespit ediyoruz, böylece ihtiyaçlarına uygun mülk bulmalarına yardımcı oluyoruz. Bu amaçla her ay İstanbul’da ücretsiz seminerler düzenliyoruz. Seminerlerimiz için buradan yerinizi ayırtabilirsiniz.
Evet. Beşinci yılda, başvuru sahibi, kendisi ve diğer aile üyeleri için vatandaşlık (pasaport) başvurusunda bulunabilir.